Cemal Safi Sözleri

Cemal Safi, Türk edebiyatında önemli bir isim olarak kabul edilir ve sanat hayatı boyunca birçok ödül kazanmıştır. Ayrıca, birçok bestelenen şarkının sözlerini yazarak müzik dünyasında da etkili olmuştur. 12 Ekim 2011 tarihinde İstanbul’da hayatını kaybetmiştir, ancak eserleri Türk edebiyatının bir parçası olarak yaşamaya devam etmektedir.

Reklamlar

Cemal Safi En Güzel Sözleri

Cemal Safi En Güzel Sözleri

-> Bazen seni sevmiyorum, sonra geçiyor.

-> Seninle geçen her an, bir ömre bedel.

-> Benim en kötü hikayemi, en güvendiğim insanlar yazdı.

-> Aşk, yanında olmak değil, olmadığında bile onu hissetmektir.

-> Seni seviyorum 1 cümle 2 kelime 13 harf 2 insan ve bir aptal.

-> Aşk, aynı şehirde yaşamak değil, aynı gökyüzünü paylaşmaktır.

-> Madem ki hatırı yok bunca senenin, namı namert olsun geri dönenin.

-> Aşk, iki bedeni birleştiren değil, iki ruhu birbirine bağlayandır.

Reklamlar

-> Yakışmıyor cepheyi terk edişin, mert dayanır namert kaçar sevdiğim.

-> Gözlerimden damla damla düşen yağmurlar, seni düşündükçe çoğalıyor.

-> Özlemek, sevmektir. Sevdiğini özlersin, sevdiğini özlediğini bilirsin.

-> Gel, birlikte susalım. Çünkü bazen susmak, en anlamlı sevgi ifadesidir.

-> Otobüste platonik aşka yakalanıp. Otobüsten inince aşk acısı çeker Türk genci.

-> Mecnun etsin de beni, mecbur etmesin allah; dönmem insan yerine koyulmadığım yere.

-> Birini sevmek, onun kusurlarını değil, onunla birlikte kusurlarıyla yaşamayı sevmektir.

-> Bir gülü sevince sev, gönlünce sev; ama sevdiğinle sevgiyi sev, sevmenin ne olduğunu bil.

-> Birini sevmek, onunla birlikte olmak değil, onunla olamadığında bile onu düşünmek demektir.

-> Allah’ diyen hayvanlara rastlıyoruz. Şaşırmayın ! Ben, seni seviyorum’ diyenine bile rastladım.

-> Gözlerin, kelimelerden daha derin anlamlara sahip. Seni görmek, tüm kelimeleri anlamasını sağlar.

-> Gel, yüreğimdeki sessizliği kelimelere dökelim ve birlikte yaşadığımız her anı ölümsüzleştirelim.

-> Bırak, olumlu bedenlerde olumsuz aşk arama. Hayat cömert olsaydı zaten, çıplak gelmezdik dünyaya !

Reklamlar

-> Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; fakat tutturabilene ‘aşk’ olsun.

-> Bir gün anlarsın belki, gözyaşlarımın sevince aktığını, aşkın özlemini içindeki fırtınalara karıştığını.

-> Avrupa birliği yetkilileri, hesap makinesiyle leblebi yazabildiğimizi bilse, aslında bizi kırmızı halıyla karşılar.

-> Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim. ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.

-> Alıcı kuş gibi ağdın üstüme, canımı güç belâ taşıdım bugün. Kalıcı kış gibi yağdın üstüme, huyundan soğudum üşüdüm bugün.

-> Çölde gökyüzünde bir bulut gezer. Görevi gölgeni takip efendim. Görünce hikmeti ilahi sezer. Bahira isimli rahip efendim.

-> Bir bayanın ağzından ‘ne istiyorsan onu yap’ cümlesi çıktıysa, ‘nede olsa burnundan fitil fitil getiririm’ anlamına gelir.

Reklamlar

-> Ayağımda çarık elimde asa, sana geleceğim mutlaka bir gün. Aşktan kutsal mıdır medeni yasa, senin olacağım mutlaka bir gün.

-> Aşkımın ahıyla tutulur yakan, alıcı kuş kadar sürmez fiyâkan. Senin de gözünü yaşlı bırakan, senin de boynunu büken bulunur.

Cemal Safi Kitap Alıntı Sözleri

-> Kapandı sevdanın dönemi bence, kalmadı leyla’nın önemi bence, gene mi özendin gene mi gence, sana söyleyecek sözüm yok gönül.

-> Hiç şansın kalmadı dönsen de geri yitirdin verdiğim bütün değeri aşkına emanet ettiğim yeri bu kadar kırmasan ne kaybederdin?

-> Kervanı kırılmış çölden beterim hancıya yolcuya hasret giderim yüz karası olmuş gönül defterim durülse ne yazar durulmese ne?

-> Başıma derdinin darısı benim, gözünün yaşını silmeye geldim. Söyle, ne kadarsa yarısı benim, gardaş payı yapıp bölmeye geldim.

-> Hayrını umsan da hain kararın, eyvah’la telafi olmaz zararın, yarama tuz bastı ani firarın, düşerken tuttuğum son dalı kırdın.

-> Merhamet olmazsa kalp kiracında. Tahtın da kurtarmaz seni tacında. Bir kara sevdanın darağacında, senin de ipini çeken bulunur.

-> Sersefilim sevgilinin uğruna, abdal oldum göç eyledim giderim. Hançer vurdum gençliğimin bağrına, telâfisiz suç eyledim giderim!

-> Sevgisiz evlilik hatadır bence; ya hekime ya hakime götürür. Bir kez daha düşün imzadan önce; asksiz nikah nikahsız aşk getirir!

-> Ateşe şu dedim göz göre göre, aklım zavallıydı duyguma göre, bahtına şükretti mecnûn bin kere, ağlarsın düştüğüm çölleri bilsen.

-> Böyledir kısrağın deli çağları. Çalmadan oynuyor kıza bak hele! Ben yarattım diyor alçak dağları, kafirin verdiği poza bak hele!

-> Sen gittin gideli olmadı gündüz, gözlerim sabahı görmedi henüz. Seninle olunca dağ tepe dümdüz, sensiz bütün yollar yokuştur bana.

-> Tiryaki gönlümde olmasın küskün..tek sana müptele..tek sana düşkün.. Ardından bir ağıt yakalım aşkın..adını elveda koyalım gitsin..

-> Güldüğün her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.

-> Bundan daha güzel müjde mi olur? Merhaba diyorsun telefonda sen, sen ki konuşursun, derdim mi kalır? Nasılsın, diyorsun telefonda sen.

Cemal Safi Meşhur Sözleri

-> Kelamullah Vahyedilen Muhammet. Feyzullah var mıdır senin üstüne. Gaffarın gönlünden kopan merhamet, Lütfullah var mıdır senin üstüne?

-> Bu gece rüyama efkârlı girdin, ne derdin var ise yaz gönder bana. Cemâlin gülerken bir resim çektir, kederden arınmış yüz gönder bana.

-> Gönül diyarında racon keserdim. Kükreyen arslandım sindirdi felek. Pervasız rüzgârdım zalım eserdim. Fırtınam koparken dindirdi felek.

-> Aşkınla ne garip hallere düştüm! Her şeyim tamam da bir sendin noksan! Yağmur yaş demeden yollara düştüm, içim ürperiyor ya evde yoksan!

-> Sevgisiz evlilik hatadır bence; ya hekime ya hakime götürür. Bir kez  Sözleri daha düşün imzadan önce; aşksız nikah nikahsız aşk getirir!

-> Sana ait evrenin bu muhteşem imarı. Sema eder yıldızlar senin emrine doğru. Sen sonsuz semavatın sırlarının mimarı. Ahatsın kâinatın ulu imparatoru.

-> Tahliyem çıktı sanma, sanma ki azâdeyim. Dilimi çöz de bari halimi arzedeyim. Sadakât sembôlüyüm diye büstüm dikildi. Müstesna müzedeyim, karasevda-zedeyim.

-> Can evindeki yerim hiç kolay dolmayacak. Bakışını terk eden umudun olacağım. Hiçbir gün mutluluğun dört dörtlük olmayacak. Evlat acısı gibi içinde kalacağım.

-> Bu nasıl edebiyat! Ne zavallı öğreti! Yalan yanlış bilgiler belleklerde iğreti aslını inkar eden zihniyet sayesinde, bir dörtlük yazamayan şaircikler türedi.

-> On dokuzda başladı, otuz sekizde durdu. Bu cenneti bizlere on dokuz yılda kurdu. Türkün iman gücüyle zırhladı anayurdu. İnkılâplarla ördü ağ ağ Mustafa Kemal.

-> Ömrünün son faslını sessiz sakin asûde. Geçirmek istiyorsan hayıflanma beyhude. Şaha müdane etme şan için şaşa için, huzur-u mahşer için canı gönülden hu! De.

Cemal Safi En Çok Beğenilen Sözleri

-> Söyle vicdanı kara söyle gönlü fukara, aman aman bir şarkı işittin mi şu ara? Sen dönmeden yağma yok şiir yok bestekâra, ehli söz kalem kırdı bana ağlar şuara.

-> Ateşli bakışlara bağla umutlarını, ben güzele doymuşum, gözüm gönlüm aç değil. Rahmet bekleyenlere götür bulutlarını, gönlüm aşkın deryası yağmura muhtaç değil.

-> Seni geçilmez gören gönül gücümü yendim. Vuslatından ziyade, hasretini beğendim. Sabrımla sarf ettiğin saadet sermayendim. Kıymet körü kalbimi kırıp kaybolacağım.

-> Benim aşka gururu çiğnetip yola düşen, sen bir hatır sormaya selam vermeye üşen. Ah! İçim ürperiyor ya evde yoksan Ayşen, islâh olmaz bu gönül iflâh olmaz bu yara.

-> Dönme, günahkâr ruhum ömrümce yaslı kalsın, yüzüme bahtım kadar gülme Allah aşkına! dönme ki meyhaneler hicrinle süslü kalsın, aldırma imdadıma, gelme Allah aşkına!

-> Serviler diyarına seninle gitmek varmış. Sensiz hayat superguzelsozler.com sırtımda hörgüç anladım baba. Hasretin çöl güneşi kalbi nasıl yakarmış. Gölgenin kıymetini gör-geç anladım baba.

-> Sen benim ikinci doğum günümsün, gençliğim maziye göçerken geldin. Sen benim geciken şanslı yönümsün. Son fırsat elimden kaçarken geldin. Ezan çiçekleri açarken geldin.

-> Saymadım, hasretinle bu kaçıncı yılbaşı! Bir ihtimâl de olsa döner diye bekledim. Ne bir demet karanfil, ne bir damla gözyaşı; bir hâl hatır sormayı dener diye bekledim.

-> Dünyada cehennemi yaşamak demek buymuş, bir ben bir rabbim bilir ne çektiğim günleri. Hangi şeyda Leyla’ya bu kadar saygı duymuş? Kim yaşamış önünde diz çöktüğüm günleri?

-> Kaç gönülden geldim geçtim, sayamadım sayamadım. Kaç buseden aşkı içtim, doyamadım doyamadım. Tatlı geldi zor kolaydan, mutlu çıktım her olaydan, ne Gülay’dan ne Tülay’dan, cayamadım cayamadım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *