Alev İle İlgili Sözler

Bu yazımızın içeriğinde neler okuyacaksınız: Alev İle İlgili Sözler, Alevle İlgili Sözler, Alev İle İlgili Kısa Sözler, Alevle İlgili Sözler Resimli, Alev İle İlgili Sözler Tumblr, Alev Sözleri Özlü, Alev İle İlgili Söylenmiş Sözler, Alev İle İlgili Sözler Facebook

Reklamlar

Alev İle İlgili Sözler

Alev İle İlgili Sözler

Mum ağlamadıkça, alev gülmez. (Hz.Mevlana)

Sevdiğimiz birinin acı çektiğini gördüğümüzde, yüreğinin alev alev yandığını hissettiğimizde, onlara karşı ördüğümüz duvar yıkılır. (Stefan Zweig)

Gerçeğin özü asla aşırıya kaçmamaktır. Işığın yettiği yere alev taşımayalım. (Victor Hugo)

Gözleri alev alevdi yüreğimi yakan.

Sevgin, gönül denizimde tutuşan bir alev… Ve denizimde şimdi yangınlar çıkıyor. (İskender Pala)

Her yanımız alev alev. Hiç kimse yandığının farkında değil. (Sinan Yağmur)

Yağmur beni sırılsıklam etti ama için alev alev yanıyor.

Reklamlar

Bende kül olan, kolay kolay tekrar alev almaz.

Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, o bil ki yalnız ve yalnız senin için yanan kalbimdir.

Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim!

Aşk en bilge felsefeden daha bilge, en güçlü güçten daha güçlüdür. Alev rengidir kanatları, alev rengidir bedeni. Dudakları bal kadar tatlı, nefesi tütsü gibidir. (Oscar Wilde)

Batıl inançlar tüm dünyanın alev almasına yol açar; felsefe bu yangını söndürür. (Voltaire)

Bırak kalbim alev alsın, bırak derdin beni sarsın, sakla beni her halinle aşkın canımı alsın.

Cesur ve korkak, tamamen aynı korkuyu duyarken sadece cesur korkusunu karşısına alıp onu bir alev topuna çevirebilir. (Cus D’Amato)

Reklamlar

Gönül kapılarımı sonuna kadar açtım. Kaderime söz verdim seni alnıma yazdım. Aşkın bir alev olsa yakar mı bu canımı? Uzanamam ben sana bu acıtır canımı.

Hayat yangın gibidir. Yoldan geçenin unuttuğu alevler, rüzgarın önüne katıp savurduğu küller; işte bir insan ömrü gelip geçmiştir. (Ömer Hayyam)

Senin olanın yokluğu, bir alev gibi yaktı mı hiç seni?

Şimdi git gidebildiğin kadar uzaklara gözlerim görmesin seni kalbim o an yeniden alevleniyor sana, yapamıyorum söz geçiremiyorum o an kalbime git lütfen ne olur benim kendimle bırak.

Tek kaldım dünyada dünyam olur musun? Deniz kadar sevdim dalgam olur musun? Ateş gibi yandım alevim olur musun? İlk aşkım değilsin affet son aşkım olur musun?

Yarın dudağından getirilmiş bir katre alevdir bu karanfil.

Çok iyi biliyorum ki siz bir saniyede barut gibi patlayabilecek, alev alev yanabilecek bir ruha sahipsiniz. (Dostoyevski)

Reklamlar

Mumun başına bağlanan alev gibi, bağlandı yüreğime senin aşk gülün. (Ömer Hayyam)

Önce düştüğümde kalkmayı öğrendim sonra aleve dokunduğumda acıyı sevmeyi öğrendim sevilmeyi sonra terk edilip beklemeyi sayende unutulmayı da öğrendim her şeyi öğrendim de yalnız unutmayı öğrenemedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir