Atatürk’e Güzel Sözler

Bu yazımızın içeriği: Atatürk’e Güzel Sözler, Ata’ya Güzel Sözler, Atatürk’e Sevgi Sözleri, Atatürk’e Özlem Sözleri, Ata’ya Özlem Sözleri, Atatürk Sevgisini Anlatan Sözler, Atatürk’ü Öven Sözler

Reklamlar

Atatürk’e Güzel Sözler

Canım Atam sen bizlere bu güzel ülkeyi armağan ettin biz seninle ne kadar gurur duysak azdır. Senin kurduğun cumhuriyeti daima yaşatacağımıza sana söz veriyoruz.

Sen asırları aşan adamdın, sen Türkiye Cumhuriyetini kuran, tarihimizin en büyük adamısın. Seni eğilerek hürmetle selamlıyorum.

Seni çok özledik Atam, sen bizim en büyük sevdamız, en büyük liderimizsin.

Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi, bu milletten çıkar mıydı bir büyük Gazi. Nihal Atsız

Sarı saçlı mavi gözlü büyük lider seni çok özledik. Seni özlemle, saygıyla anıyoruz.

Sen yalnız bir asker değil, aynı zamanda yüzyılımızın bir daha göremeyeceği bir dâhiydin. Sen rahat uyu atam emanetine sahip çıkıyoruz ve çıkacağız.

Bizim sana olan sevgimiz 1881 de başlayıp 1938 bitmedi. Bizim sana olan sevgimiz sonsuzdur, senin bizdeki yerin her zaman kalbimizdir.

Reklamlar

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır. Le Morgen Bladet Gazetesi

Seni özlüyoruz,  seni şimdi çok daha iyi anlıyoruz, sözlerinle yolumuzu aydınlatıyoruz. Ruhun Şad olsun büyük önder.

Seni bugün, yarın ve sonsuza kadar seveceğiz, özleyeceğiz ve saygıyla anacağız. Senin bizlere bıraktığın bu mirasına her zaman sahip çıkacağız.

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim tamamlayamazsın. Anonim

Bir rüzgar geldi esti geçti, estiği yerlerde derin izler bıraktı. Dünya böyle bir lider bir daha görmedi ve görmeyecek canım Atam.

Mustafa Kemal Atatürk her zaman bizim gönüllerde yaşayacak ve yaşamaya devam edecek.

Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken, O’nun bakışı ile cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik. İkbal

Bu gençlik var olduğu sürece senin emanetin başımızın tacı olacak ve senin ilkelerinle bu cumhuriyet her zaman var olacak. Sen rahat uyu Atam.

Bugün yastayız, bugün hüzünlüyüz, üzüntülüyüz, bugün günlerden matem. Bugün hava soğuk mevsim üşüyor, Atasını kaybetmiş bir millet sessiz sessiz ağlıyor. Ruhun şad olsun Büyük Lider.

Reklamlar

Bizlere böyle güzel bir ülke bıraktığın için teşekkürler Atam, bizlere laik ve demokratik bir ülke bıraktığın için teşekkürler Atam.

Bu kadar kısa zamanda ülkesine bu kadar çok hizmet etmiş Korkusuz Lider seni çok özlüyoruz.

Bizler seni öğrenerek büyüdük Atam. Bizler masal kahramanlarıyla değil gerçek kahramanı öğrenerek büyüdük Mustafa Kemal Atatürk.

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez. Krippel, Avusturyalı heykeltıraş

Atam sen yattığın yerde rahat uyu; yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Biz seni sadece 10 Kasım geldiği zaman hatırlayıp anmıyoruz, biz seni her daim özlüyor her daim saygıyla anıyoruz.

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir. Timpul Gazetesi

İsmini Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük Lider, sen Türk milletinin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaksın.

Bugün senin eserlerin, senin ilkelerin doğrultusunda büyüyor Türk gençliği, senin bıraktığın miras ile büyüyor Türk çocukları.

Reklamlar

Karşımdaki bu büyük adamda, keşfettiğim bu büyük meçhulde maharet ve karakter o kadar iyi işlenmişti ki, sözlerinde hiçbir şüphe aranamazdı. Claude Farrère

Atam sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

Atam sen bize kazanarak bu vatanı emanet ettin. Bizlerde senin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız. Vatanımızı bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Sen rahat uyu Paşam. Ülken huzur ve güven içinde olacak.

Atatürk’ün yurt kurtarıcı olduğunu, milletlerin en vefalısı olan Türkler asla unutmayacaklardır. -Noell Roger Gazetesi

Sarı saçlı mavi gözlü güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz.  Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Karşımdaki bu büyük adamda, keşfettiğim bu büyük meçhulde maharet ve karakter o kadar iyi işlenmişti ki, sözlerinde hiçbir şüphe aranamazdı. Claude Farrère

Seni hiç sevmiyorum Kasım ayı, sen bizden Atamızı aldın, onu sonsuza uğurladın. Sen her zaman hüzün ayı olacaksın ve öyle kalacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir