Çocuk Olmak İle İlgili Sözler

Bu yazımızın içeriği: Çocuk Olmak İle İlgili Sözler, Çocuk Olmakla İlgili Sözler, Çocukluğa Özlem Sözleri, Keşke Çocuk Olsam Sözleri, Yeniden Çocuk Olsam Sözleri, Çocuk Olmak İle İlgili Resimli Sözler, Çocukluğa Dönmek İle İlgili Sözler, Çocuk Olmak İle İlgili Sözler Facebook

Reklamlar

Çocuk Olmak İle İlgili Sözler

Şuan yetişkin olan herkesin kurduğu cümle “Ah bir çocuk olsam” ya da “ Keşke çocukluğuma geri dönebilsem” Hayat öyle bir şey ki çocuklar bir an önce büyümek isterler, büyükler ise küçülmek yeniden çocuk olmak isterler. Neden insan çocukluğuna dönmek ister ki? Bu soruya herkesin farklı farklı cevabı olacaktır. Kiminin çocukluğu çok güzel geçmiştir, kiminin çocukluğunda yaşayamadıkları vardır. Bunun gibi daha birçok cevap olduğunu biliyoruz sonuç olarak hemen hemen herkeste çocukluğa bir özlem olduğu gerçek.

Çocuk Olmak İle İlgili Sözler

Yeniden çocuk olsam koşsam sokaklarda, kırlarda, nefes nefese kalsam, terlerimi kolumla silsem, sonra acıkınca evin yolunu tutsam…

Ah bir çocuk olsaydım parklarda oynasaydım, dertten kederden uzak arkadaşlar bulsaydım, büyüdüm de ne oldu ömrüm kederle doldu, çocukluk günlerimi gönlüm hep arar oldu.

Reklamlar

Hiçbir derdin kederin olmadığı, sadece oyundan ibaret bir hayatın olduğu çocukluk yıllarım sizi çok özlüyorum.

Çocuk olsam yeniden, bir tek düştüğümde ağlasam, herkesi çok iyi insan sansam.

Çocuk olsam yeniden; Bir tek düştüğüm için acısa içim ve kalbim çok koştuğum için çarpsa sadece. (Cemal Süreyya)

Keşke çocukluk günlerime geri dönebilsem, sokaklarda akşama kadar koşsam, oynasam, zıplasam ama hiç yorulmasam, annem çağırsa duymasam, bağırsa, çağırsa ben hiç aldırmasam, akşam olunca bir lokma yemekten sonra hemen uyusam…

Çocuk olsam yeniden sadece düşünce ağlandığını bilsem, herkesin iyi kalpli hiç kötü olmadığını bilsem…

Çocuk olsam yeniden; Bir gece öncesinden başucuma koysam pabuçlarımı, kıyafetimi kapının koluna assam, içim bir hoş olsa anlamı olsa bayramların.

Çocuk olsam tekrar akşam uyusam sabaha kadar hiç uyanmasam, rüyalarımda bile oyunlar oynasam, sabah uyanınca mutlulukla sokağa koşsam.

Çocukluğuma dönsem de tek derdim akşam ezanı okunur da eve girmezsem babam kızar korkusu olsa.

Reklamlar

Umutlarım yel oldu gözyaşlarım sel oldu, yaşamak azap oldu ah bir çocuk olsaydım. Nerede o saf dostluklar nereye kayboldular, o çocukluk günlerim mazide mi kaldılar.

Çocuk olsam yeniden sus denilince sussam, koş denilince koşsam, umursamadıklarıma hiç selam vermesem ama yine de hoş karşılansam.

Çocukken; her şeyin sahibi olmak için büyümek isterdik. Büyüdük; şimdi her şeyden uzak olmak için hep çocuk kalmak istiyoruz. (Paulo Coelho)

Var mıdır çocukluk yıllarını özlemeyen, var mıdır düştüğünde dizleri kanamayan, var mıdır hıçkıra hıçkıra ağlamayan.

Çocuk Olmak İle İlgili Sözler

Ağladığımızda kimsenin bizi kınamadığı zamanlara. Sadece basit yalanlarla ama çok küçük yalanlarla kandırdığımızı sandığımız sevdiklerimizin aslında bizi kandırıp oyaladıkları yıllara. Utanmadan ağladığımız ağladığımızda teselli edildiğimiz ve gözyaşımızı sildirdiğimiz o sıcacık yıllara. (Anonim)

Ne kadar çok isterdim tekrar çocuk olmayı; herkesin göründüğü gibi olduğunu bilmeyi, birine çok değer verdiğinde sonra kalbinin acıdığını bilmemeyi,  herkesi parkta oynadığım arkadaşlarım gibi saf ve temiz olduğunu bilmeyi ne kadar çok isterdim.

Hiç bir şeyi hesaplamasam, yarın için plan yapmasam, gelecekten korkmasam, yarınlar için umut olsam, gözümü budaktan sakınmasam, sadece canavarlardan korksam, yalnız oyuncaklarımı kırsam, hiç kalp kırmasam. (Zeybep EIiçora)

Reklamlar

Keşke çocuk olsam yeniden; sınırsızca oynasaydım, canım sadece oynayamadığımdan sıkılsaydı, kırmızı bisikletime binip nereye gittiğimi hiç düşünmeden yollara düşseydim. Düşe kalka dizlerimi kanatarak bisikletimi sürmek gibi olsaydı hayat.

Bazen küçük bir çocuk olmak istiyorum. Birinin beni sevmediğini hissettiğimde o kişinin yüzüne sen beni sevmiyorsun diye bağırabilmek istiyorum. Korktuğumda korktuğumu söyleyebilmek istiyorum. Sevdiğim kişiye rahatça seni seviyorum deyip,  superguzelsozler.com yanağından öpebilmek, sarılmak istiyorum. Canım acıdığında ağlayabilmek istiyorum, hıçkıra hıçkıra, kimseyi umursamadan. Gözyaşlarımı içime akıtmayı, sevilmediğimi hissettiğimde umursamamayı, sevdiğim kişiden çekinmeyi istemiyorum.

Bulutlardan yorgan yapsam, çayırların üzerinde uyusam, bir kuşun sırtında bütün dünyayı dolaşsam, oynarken düşsem, dizlerimi yaralasam, feryat figan ağlasam, mahalleyi ayağa kaldırsam, keşke sadece bunun için ağlasam, bütün çocukları kendim gibi mutlu sansam, dünyanın halinden habersiz olsam, hayatı umursamasam, dertleri takmasam, her yaşananı oyun sansam, ne güzel olurdu, keşke yine çocuk olsam… (Zeybep EIiçora)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir