Arkadaş İçin Güzel Sözler

Arkadaş İçin Güzel Sözler, Arkadaş İçin Güzel Mesajlar, Erkek Arkadaş İçin Güzel Sözler, Arkadaşlara Güzel Sözler, Kız Arkadaş İçin Güzel Sözler, Arkadaş İçin Güzel Sözler Resimli, Arkadaş İçin Sözler Tumblr

Reklamlar

Arkadaş İçin En Güzel Sözler

Arkadaş İçin En Güzel Sözler

Gülkurusu akşamlarda dost hasretlikleri yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimize koyduğumuz dostlarımızı asla unutmadık inadına yaşadık.

Gün gelir bir gün yalnız kalırsan akıverirse iki damla gözyaşı gözünden canlanırsa anıların birden bire beni hatırla arkadaşım beni hiç unutma.

Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.

Yüzümden düşen bin parçayı toplayıp da yerine kocaman bir tebessüm yerleştiren insanlar gerçek arkadaştır.

En nihayetinde, düşmanlarımızın sözlerini değil, arkadaşlarımızın sessizliğini hatırlayacağız.

Reklamlar

Sen gülerken yanındakiler güler ama ağlarken yalnız ağlarsın. Onun için öyle bir ağaca yaslan ki kırılmasın öyle bir dost edin ki sen ağlayınca arkasını dönüp gitmesin.

Paylaşmaksa çıkarsız sevgiyi hissetmekse içtenliği aramaksa dertlere çözüm güvenebilmekse nedensiz. Sonsuza kadar arkadaşımsın.

Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken o senin için çoktan ölmüş olsun.

İnsan gözden ibarettir aslında geri kalan cesettir. Göz ise ancak gerçek dostu görendir.  Mevlana

İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.

İnsanın her daim özlediği kavga ettiği küstüğü ve bir de nazının geçtiği bir arkadaşı olmalı.

Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi “Seni seviyorum” demekten çekinmeyin. Albert Schweitzer

Gökyüzünde her dostluk için bir melek yaşarmış o dostluklar bozulunca melekler ağlarmış sana söz can dostum bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.

Reklamlar

Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

Dostluk dallarda goncadır dostluk sırattan incedir dostluk her şeyden öncedir. Sönmesin muhabbetin közü merhabadır dostun sözü. Ey dost yürektesin.

Dost, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir. Platon

Yürek umutlara gebe olduğundan beri ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi unutmadık biz.

Dostlukların tükenmediği sevgilerin ölmediği gözyaşlarının akmadığı gülücüklerin bitmediği en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.

Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.

Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince muhtaç olunca bir dost sohbetine unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.

Reklamlar

Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık.

İnsanlar eğlenebildikleriyle arkadaş, anlatabildikleriyle dost, ağlayabildikleriyle kardeş olurlar. A. Çehov

Bir gün ıslak sokaklar boyu dostluğu ararsan bir dağ eteğinde bir deniz kenarında gözlerinden yaşlar akarsa uzat bana elini ben senin yanında olacağım.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.

Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal. Albert Camus

Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerimden. Sesi sevdadır suskunluğun suskunluğuna sevdalandığım dost. Yüreğinin gülüşlerinde sakla beni.

Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında elbet ki düşmanların da olacak; Ama imtihan ya bu onca düşmanın var iken seni dostun vuracak.  Mevlana

Ürkek başladığımız şeyler gün superguzelsozler.com olup vazgeçilmez olunca bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak kendimizi güçlü coşkulu tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.

Dünyada açıklanması en zor şey arkadaşlıktır. Okulda öğrendiğiniz bir şey değil. Fakat arkadaşlığın anlamını öğrenmediyseniz, hiçbir şey öğrenmemişsinizdir.  Muhammed Ali

Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine selamına merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin.

Belki de sırdaş dediğiniz can dostunuz sıradan biridir… inandığınız gibi değil, arkadaş hiç değil…

Eski arkadaşların en güzel yanlarından biri onlar ile beraber saçmalayabilmenizdir. Ralph Waldo Emerson

Dostluk günah olmayacak kadar masum köle olmayacak kadar özgür umulmayacak kadar yakın unutulmayacak kadar derin tek başına yaşanmayacak kadar zordur.

Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.

Arkadaşlık şu sözlerle doğar: ‘ Ne? Sen de mi? Bir tek ben olduğumu sanırdım.’  C.S. Lewis

Ağladığımda, mutsuzluğumda hep başucumda, yalnızlığımda, aradığımda hep yanımda olan arkadaşım.

Bütün dünyayı sevginin renklerine boyayıp insanlara dağıt. Kendini sevginin bir rengi diye tanıt çünkü senin varlığın sevgiye en büyük kanıt can dostum.

Dostluk deniz kenarındaki taşlara benzer önce teker teker toplarsın sonra da birer birer ayıklarsın bazıları vardır ki kıyamazsın işte sen de onlardansın.

İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır. Desperate Housewives

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir