Kendini Sevmek İle İlgili Sözler

Bu yazımızın içeriği: Kendini Sevmek İle İlgili Sözler, Kendini Sevmekle İlgili Sözler, Kendini Sevmekle İlgili Güzel Sözler, Kendini Sevmek İle İlgili Yazılar, Kendini Sevmek Sözleri, Kendini Sevmek İle İlgili Resimli Sözler, Kendini Sevmek İle İlgili Sözler Facebook

Reklamlar

Kendini Sevmek İle İlgili Sözler

Kendini Sevmek İle İlgili Sözler

Kendini sevmeyen birisinden başkasını sevmesini beklemeyin.

Mutluluk dakikalarının peşinden koş, kendini sevmek, sevilmek için zorla! Dünyada ki tek gerçek bu, gerisi anlamsız… (Lev N. Tolstoy)

Sevmek, birini bulmak veya kazanmak değil. Bir başkasında kendini bulmaktır. (Emma Goldman)

Sorunları ne olursa olsun, herkesi ikna etmeye çalıştığım tek bir şey var: ‘Kendini Sevmek’. Sevgi harika bir tedavidir. Kendimizi sevmek yaşamımızda mucizeler yaratır. Aşırı gurur, küstahça bir kibir ya da kendini beğenme gibi şeylerden bahsetmiyorum; çünkü bunlar sevgi değil, sadece korkudur. Kendini sevmek ise, kendimize saygı duymak, mucizevi bedenimiz ve aklımız için minnettar olmaktır.  (Louise L. Hay)

Başka birisini sevmeden önce, kendini sevmek zo­rundasın (Jean M. Twenge)

Sevmek, güzel birinde aşkı aramak değil, Bir başkasında kendini bulmaktır. (Dostoyevski)

Reklamlar

İnsan birilerini sevmek ve birileri tarafından sevilmek yoluyla, kendini sevme yöntemini bulur. Birilerini sevemeyen bir insan, kendisini de doğru dürüst sevemez. (Haruki Murakami)

İnsan sevmeye önce kendinden başlamalıdır.

Sevmek, önce kendini sevmeyi öğrenmekle sonra yanındaki insanın en az senin kadar mutlu olmasını isteyebilmekle başlıyormuş. (Kolektif)

İnsanın kendini sevmesi ne güzeldir ama abartmamak kaydıyla.

Kendini sevmek diğer tüm sevgilerin başlangıcıdır. (Osho)

Dünyada hayatın bir tek manası varsa o da sevmektir. Hatta mukabele edilmesini bile beklemeden sadece sevmek. Başka bir insanı bahtiyar edebilmek, kendini bahtiyar edebilmekten daha güç fakat daha insancadır. Bugün böyle düşünenlere saf, hatta enayi derler. Fakat ne derlerse desinler, biz kalbimizin ve kafamızın doğru bulduğu şeyleri etrafın ne dediğine bakmadan yapmalıyız. (Sabahattin Ali)

Kendini sevmeyen birisi bir başkasının nasıl sevebilir ki?

Kendi kendini sevmek kuralına taparım. (Dostoyevski)

Kendini sevmek, ömür boyu sürecek bir aşk hikayesinin başlangıcıdır. (Oscar Wilde)

Bu topraklarda kendini sevmek; aynı coğrafyayı paylaştığımız farklı din ve kökenlerden insanları da sevmek, ortak hikayelerle ağlayıp gülmek, ötekiyle tamamlanmak demektir. (Kemal Sayar)

Reklamlar

Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil, bir başkasında kendini bulmaktır. (Dostoyevski)

Sevmek, kendini vermektir. (Fernando Pessoa)

Bir şeyi sevmek demek, o şeyin ölümünü kendi ölümüne bağlı görmek demektir. Öyle ki kendini öldürmekle onu, onu superguzelsozler.com öldürmekle kendini öldüreceğine inanmak demektir. (Özdemir Asaf)

Kendini severse bir insan herkesi de sever.

Her şeyin özü; sevmek… İnsanı sevmek, doğayı sevmek, yeşilliği sevmek, hayvanları sevmek, Allah’ı sevmek, kendini sevmek, aileni sevmek, arkadaşını sevmek, seni seveni, yediğin yemeği, gittiğin, bulunduğun yeri sevmek… (Arda Erel)

Kendini düşünmeden sevmek; herkesi ve her şeyi… (L. Tolstoy)

Kişinin kendini aldatmasıydı sevmek. (Oktay Akbal)

Sevmek ne mana taşıyacaktı kendini sevmedikten sonra. (Mario Levi)

İnsan sevmek ne demek olduğunu unutuyor da beni seviyorlar diye kendini avutuyor! (Memduh Şevket Esendal)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir