Tokat İle İlgili Sözler

Bu yazımızın içeriğinde neler bulacaksınız: Tokat İle İlgili Sözler, Tokat Yemek İle İlgili Sözler, Tokat İle İlgili Espriler, Tokat İle İlgili Komik Sözler, Tokat İle İlgili Espri, Kadına Tokat Atanlara Sözler, Tokat İle İlgili Güldüren Sözler, Tokat Atmakla İlgili Sözler, Tokat Atanlara Sözler

Reklamlar

Tokat İle İlgili Sözler

Tokat İle İlgili Sözler

Elini tokat atmak için kaldırma, sahip olduklarını korumak için kaldır.

Dünyanın neresinde olursa olsun, haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim. (Ernesto Che Guevara)

Hayatım boyunca şöyle bir kaç kişinin suratına tokat atmadığıma da çok üzgünüm. (Dostoyevski)

Peki, tamam, hayat bize sağlam bir tokat attı. Tamam, yere düştük. Peki, yere düşen mi kaybeder yoksa ayağa kalkamayan mı? (Hikmet Anıl Öztekin)

Hayata gülecek mecalim kalmadı zaten hayat tokat atmıştı seneler önce şimdi yine sayende hayat beni tokatladı.

Bir gün gelecek İsrail’e öyle bir tokat atacağız ki hayatı hözlerinin önünden “Gazze şeridi” gibi geçecek. (Necmettin Erbakan)

Reklamlar

Sen o tokadı bana değil asıl kendine indirdin bu zamanla çok iyi anlayacaksın, her gün vicdanın sızlayacak gün gelecek köpek gibi yalvaracaksın ama o zaman iş işten geçmiş olacak.

İlla bir tokat mı yemelisin yanağına Azrail gelip kapını çalmadan uyansana.

Her ayrılığın tokat gibi… Şamardan anlamaz bu kalp. Kaç kere öldüm hatırlamıyorum bile. Yalnızlık beni sallayamaz, düşer kalkarım. (Ceyhun Yılmaz)

Bazı sözler vardır elle vurulan tokattan daha ahır gelir insana, içine oturur oturur da hazmedemez.

Tokat atmak ne erkekliğe ne de delikanlılığa sığar.

Evrim, ne iyi niyet ve ilhamla ne de tokatla elde edilemez. Uygulamak için bilgi ve inatçılık gerekir yani düzen. (Delia Steinberg Guzman)

Biri sana tokat atarsa öteki yanağını çevireceksin, hak ettiğini düşünüyorsa bırak bir daha vursun. (Lev Nikolayeviç Tolstoy)

Elini tokat atmak için kaldırma, sahip olduklarını korumak için kaldır.

Doğum anında yenilen tokat nasıl bir hayata başlayacağının göstergesiydi. (Serkan Türk)

Attığınız tokada karşılık vermeyen kişiden sakının: o hem sizi bağışlamaz hem de kendinizi bağışlamanıza olanak bırakmaz. (George Bernard Shaw)

Reklamlar

Bir bakışı vardı sanırsın yüzüme Osmanlı tokadı indiriyorlar.

Her gönül insanı yemiştir, ömründe birkaç kez, Eylül’ün tokadını. (Servet Saygınoğlu)

Gelin de suratıma bir tokat atın cesaretiniz varsa. Kedi fareyle oynarmış gibi oynamaya kalkmayın benimle. (Dostoyevski)

Kaçacak bir yer kalmadı artık hayattan vurdu bana tokadını ders aldım acılardan, şimdi daha güzel bakıyorum hayata çünkü acıların içinde buldun çektin beni kendine, huzur verdin kalbime bebeğim.

Başka bir şey bekliyorduk biz, bunu değil. Bir yığın romantik kitap okumuştuk, ama hayat bizi tekme tokat başka yöne fırlattı. (Svetlana Aleksiyeviç)

Yıllardır en hafif deyimiyle basiretsiz yönetimlerce, Batı’nın her tokadına boyun eğilmektedir. (Banu Avar)

Edebsize bir tokat atmalıydın. Eldivenim yoktu; iğrendim! (Cenap Şahabettin)

Eğer daha fazla kadın tokat yediğinde diğer yanağını da çevirmeyi bırakıp, tokatla karşılık verirse kadın ticareti ve tecavüz daha az olacaktır. (Nıcholas D. Krıstof)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir