Vefat Eden Amcaya Sözler

Bu yazımızın içeriği: Vefat Eden Amcaya Sözler, Ölen Amcaya Sözler, Ölmüş Amcaya Güzel Sözler, Ölen Amcaya Özlem Sözleri, Vefat Eden Amcaya Duygusal Sözler, Ölen Amcam İçin Güzel Sözler, Vefat Eden Amcaya Resimli Sözler, Ölen Amcaya Özlem Dolu Sözler

Reklamlar

Vefat Eden Amcaya Sözler

Vefat Eden Amcaya Sözler

İyiler fazla yaşamaz dedikleri doğruymuş amcacığım, sende o kadar çok iyi bir insandın ki biz sana daha doyamadan sen vefat ettin. Allah’ım seni Cenneti Alası ile müjdelesin.

Biz seninle amca yeğen değil de iki arkadaş gibi büyüdük, birbirimizi anlayan, her şeyimizi paylaşandık, bak şimdi yine senin yanındayım, mezarının başında yine yaşadıklarımı sana anlatmaya geldim.

Canım amcan kabrin nur mekanın cennet olsun.

Dün annem senin sevdiğin yemeği yapmış, amcanda çok severdi bu yemeği deyince gözlerim doldu, lokmalarım boğazıma dizildi. Seni çok özledim amcam.

Sizin hiç amcanız öldü mü, sizi bilmiyorum ama benim bir kere öldü, götürmeyin, almayın amcamı dedim ama beni dinlemediler aldılar götürdüler.

Senin gibi içten ve samimi, senin gibi iyi ve temiz kalpli birisini daha tanımadım. Rabbim günahlarını bağışlasın mekanın cennet olsun amcacığım.

Reklamlar

Seninle birlikte yaptığımız her şey, seninle birlikte gezdiğimiz her yer bana seni hatırlatıyor. Uzaklara bakıyorum gözlerimin önüne sen geliyorsun. Seni çok özlüyorum be amca.

Hani derler ya ömür dediğin su gibi akar gider ama senin ki çağladı gitti sanki, aramızdan bir anda ayrılışın bizi çok üzdü canım amcam.

Biz daha birbirimize doyamadan, yapacak olduğumuz işleri tamamlamadan, planlarımızı uygulayamadan böyle gitmek oldu mu be güzel amcam.

Özlüyorum işte seni öyle amansız, zamansız sonra atlayıp motora mezarının başına geliyorum yaşadıklarımı bir bir sana anlatıyorum.

Seni toprağın altına gömdüler ben ise toprağın üstünde bu hayatın içine gömüldüm. Seni çok özledim amca.

Sen aramızdan ayrılalı yıllar oldu ama senin yokluğuna hiç alışmadık. Sen varmış gibi yaşıyor, sen bir gün çıkıp gelecekmişsin gibi yollara bakıyoruz. Seni çok özledik amcacığım.

Ölüm ne kadar soğuk bir şeymiş en sevdiğini canın kadar sevdiğin amcamı hayatımızdan söküp aldı ve gitti.

Sen genceciktin, sen bizi böyle yapayalnız bıraktın ve gittin. Çok iyi bir insandın ve herkeste seni çok seviyordu. Mekanın cennet olsun amcam.

Reklamlar

Sen gidince artık güneş eskisi gibi neşeyle doğmuyor, kuşlar eski aşk ve muhabbetle ötmüyor, yani senin anlayacağın amcacığım senden sonra hayat hiç ama hiç çekilmiyor.

Beni her zaman korudun kolladın, en zor anlarımda hep yanımda oldun, sen çok iyi bir insandın. Mekanın cennet olsun amcam.

Geceleri seni düşündükçe sessiz sessiz ağlıyorum, insan bu kendisini bu kadar çok seven bir yeğenini böyle yalnız bırakıp gider mi be amcam.

Bu hayata yorgunum, kırgınım, bu kadere dargınım, küskünüm. Her gün giderek artıyor sana olan özlemim.

İnsanın sevdiği bir insanı kaybetmesi ne kadar zormuş, nereye gitsen, hangi zamandan yaşasan yaşadıkların peşini hiç bırakmıyor. Acı her zaman tazeleniyor.

Sen köyde lise olmadığı için yanımızda kalıyordun okula gitmek için, o zamanlar ikimiz amca yeğen değil iki sıkı arkadaş olmuştuk. Yediğimiz bir içtiğimiz bir, işlediğimiz suçlar ortak, sevincimiz ortaktı. Bir şey yaptığımı zaman babam hep sana kızardı “hadi bu küçük sen niye buna uydun” derdi. Her defasında bir daha yapmam derdin ama yine beni kıramaz yapardın. Yani güzel amcam benim yaramazlıklarımın cezasını sen çekerdin ama yine de benim ismimi söylemezdin. Seni çok özledim amcacığım. Yüce Mevla günahlarını bağışlasın, mekanın cennet olsun.

Reklamlar

Bugün arkadaşımın da amcasını kaybettim ama sanki o çok üzülmedi. Oysa ben seni kaybettiğim gün ne kadar da çok ağlamıştım, ne kadar da çok üzülmüştüm. Bugün bir kere daha üzüldüm, bir kere daha gözlerimden yaşlar döküldü. Seni özledim amcacığım.

Senin aramızdan ani ayrılman bizleri derinden yaraladı. Sen öldün ama hala bizim kalbimizdesin ve her zaman da öyle kalacaksın.

Seni çok özledim amca mekanın cennet kabrin nur olsun.

Zamanla alışırsın, ölenle ölünmüyor yaşamaya devam etmek zorundasın dediler. Ama ne zamanla senin yokluğuna alışabildim. Ne de sensiz yaşamaya kaldığım yerden devam edebildim. Senin olmadığın bir hayatta nasıl mutlu olunur ki?

Seni özlüyorum, senli günlerimizi özlüyorum. Senin olduğun zamanların mutluluğunu özlüyorum. Ne olur rüyalarıma gel, gel de birazcık sana olan özlemim dinsin.

Dediler ki ölen ölüyor kalanlar hayata kaldığı yerden devam ediyor. Ama benim için hiç öyle olmadı hayata devam etmek, hele senin olmadığın bir ortamda bulunmak çok zor oldu. Seni çok özlüyorum amcam.

Canın sıkıldığı zaman beni ara diyordun. Söyle şimdi canım sıkıldığı zaman, seni özlediğim zaman kimi arayayım. Bak şimdi senin yanında mezarının başındayım. Yaşadıklarımı bir bir sana anlatıyorum. Ama sadece ben konuşuyorum.

Çok özlediğim halde sarılamadığım insanlar var canımdan çok sevdiğim amcam gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir