Anne Babaya Güzel Sözler

Her yuvanın kurucusu ve yaşatanları olan anne ve baba için hazırladığımız bu güzel anlamlı ve etkileyici sözler yazımızda anne babaya güzel sözler uzun ve Mevlana’nın anne baba ile ilgili sözleri, hayırlı anne baba sözlerini okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Anne Babaya Anlamlı Güzel Sözler

Anne Babaya Anlamlı Güzel Sözler

-> Anne ışıktır, annesiz insan karanlıktadır.

-> Baba cennetin orta kapısıdır. Hz. Muhammed (s.a.v)

-> Gözümün nuru bi tanecik meleğim başımızdan eksik olma.

-> Bir tek sen ol, bana yeter annem. Her zaman başımın tacısın.

-> Anne, herkesin yerini alabilen ama onun yeri dolmayan kişidir.

-> Bir babanın kızına sadece sesiyle bile verdiği huzur ömre bedel.

-> Babanın ne iyisi olur, ne de kötüsü, en kötüsü babasız yaşamaktır.

-> Annem, dünyadaki en sadık dostum. Allah seni başımdan eksik etmesin.

-> Beklediğim güzel insan olduğuna bir kez daha şahit oldum canım Babam.

Reklamlar

-> Anneye güzel sözler paylaştığımız anneye sözler yazımızın sonuna geldik.

-> Annesinden dayak yediği halde, yine “anne” diye ağlayan bir çocuktur aşk.

-> Bazıları babasının kıymetini bilmez, bazıları kıymet bilecek bir baba bulamaz.

-> Beni benden çok sevdiğine inandığım tek insan sensin canım annem. İyi ki varsın!

-> Yüreğimin sıcak güneşi, gözlerimin derin okyanusu, sonsuzluğun gerçek adı; babam!

-> Annene hizmet et; çünkü cennet annelerin ayakları altındadır. Hz. Muhammed (sav.)

-> Canım anneciğim manzara ne güzel ama sen daha güzelsin her zaman güzel ve özelsin.

-> Solumun en rahat köşesinde bağdaş kuran adam! Varlığına Elhamdülillah canım babam.

-> Seni seven bir böcek elbet bir gün ölecek ölsede o böcek yine seni sevecek anammm.

-> Gözümden yaş yüreğimden sızı. Tarif edilmez bu acı yaşayınca anlıyor insan anne babasızlığı.

-> Bu dünyaya 100 defa yeniden gelsem yüzünde de senin gibi bir babam olsun isterim canım babam.

-> Canım annem seni kalbimden sevgimle seviyorum herkesin annesi güzeldir ama benimkisi özeldir.

-> Annem benim. Hislerine ihtiyacım var. Güvenilmez insanları bir bakışınla anlamana ihtiyacım var.

-> Bir baba öldü mü bir insan ölmez, bir hayatın neşesi ölür, mutluluğu yıkılır ve birliği bozulur.

Reklamlar

-> Benim bitanecik tatlı annem, senin çocuğun öldüğüm için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.

-> Cɑnım bɑbɑm! Vɑrlığın hep yüreğimi ısıttı, bɑnɑ mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyiki vɑrsın

-> Senin hakkını ödeyemem, seni sevmeye ömrümü yetiremem. Bütün dünya benim olsa bir tane sen etmez annem.

-> Sen hiç gitmedin ki baba, gözlerimden kalbime taşındın. Önceden bir yerdeyken şimdi baktığım her yerdesin.

-> Biliyor musun baba canımı çok yaksan da kıyamıyorum sana ve senin evde oluşun 10 kilitli kapıdan daha güvenliydi.

-> Canım Güzel Annem dokundun her yer parlıyor sen benim herşeyimsin hayatımın anlamı en güzel insan seni seviyorum.

-> Her derdime derman olan, bana hep sahip çıkan sen oldun annem, bana verdiğin o kocaman sevgi için sana minnettarım.

Reklamlar

-> Sen her zaman bizim başımızın tacı, evimizin biricik kraliçesisin, sen hepimizin kıymetlisi, bizim için çok değerlisin.

Mevlana’nın Anne Baba İle İlgili Sözleri

-> Senin gibi bir babam olduğu için çok mutluyum ve seni her düşündüğümde daha da mutlu oluyorum. İyi ki varsın canım babam.

-> Dünyada bütün anneler kadınlar kızlar erkekler babalar çocuklar toplansa hiçbirisi annem kadar özel ve güzel asla olamaz.

-> Bir adam sevdim, adam gibi adam! Hiç bırakmayan ve son zerresine kadar seven adam! Uzatmaya gerek yok o adam benim babam.

-> Senden ayrı yaşamak ölümmüş babam, senin yanındayken bunu bilemedim ama senden ayrıldıktan sonra ben sensiz nefes alamdım.

-> Sen benim gölgem gibi nereye gidersem yanımdasın, sanki bir parçam gibi ne olursa olsun yüreğimin en güzel köşesindesin annem.

-> Seni çok özledim canım babacığım, saçlarımı okşayışını, benimle bir arkadaş gibi şakalaşmanı, yavrum diyen güzel sesini özledim.

-> Sen bizim ulu çınarımız, sen bizim bitmez tükenmez umutlarımız, sen bizim can babamızsın. Yılların yorduğu canım babam seni çok seviyorum.

-> Burnunun dibindekiler halini anlamazken, kilometrelerce uzağında sesinden üzgün olduğunu anlayan insana anne denir. İyi ki varsın anım annem!

-> Annenin değeri öyle büyüktür ki. Dayak yerken bile seslendiğimiz tek varlık, annelerimizdir. Hayata ruhumuz düştüğü andan itibaren, onunlayız.

Hayırlı Anne Baba Sözleri

-> Allah’ım senin duanı almayı her zaman nasip etsin. Çünkü en çok anne ve babanın duası kabul edilirmiş. Allah’ım seni başımızdan eksik etmesin.

-> Evladının derdini kendi derdi olarak gören, evladı güldüğü zaman gülen, evlat kıymet bilmese de evladına küsmeyen canım babam seni çok seviyorum.

-> Ömrüme ömür katanım. Tontoşum. Canım anacığım. Merhamet kapısı, cennetin anahtarı. Varsın dünyalar benim olmasın. Benim için, dünyalara değer sen varsın.

-> Beni sınırsız bir sevgiyle seven, yaşamımın hiçbir anında şefkatini esirgemeyen güzel yürekli annem. Hayattaki tek dayanağım, en güzel şansımsın. İyi ki varsın.

-> Biliyor musun baba üzüldüğüm zaman senin gülüşlerin aklıma geliyor ve üzüntüm hemen geçiveriyor. Gülüşün beni mutlu etmeye yetiyor, seni çok özledim canım babam.

-> Bir evlat bir babaya küser de, bir baba bir evlada küsemezmiş. Sana küssem de, seni üzsem de seni çok seviyorum babacığım. Sen benim vazgeçemediklerimin arasındasın.

-> Her yolunu gözleyeceğin bir baban varsa, eve geldiğinde yavrum deyip seni kucaklarsa, canın sıkıldığı zaman alıp sana destek olursa. Allah’a binlerce kez şükretmelisin.

Anne Babaya Güzel Sözler Resimli

-> Canım babam sana olan sevgimi nasıl kelimelerle anlatabilirim ki, insan senin gibi bir babanın sevgisine sınır koyabilir mi ki. Canım babam seni sınırsızca çok seviyorum.

-> Annem bu dünyanın en şanslı insanı çünkü senin gibi bir kocası var. Ben bu dünyanın en şanslı insanıyım çünkü benim de senin gibi koca yürekli, sevgi kalpli bir babam var.

-> Fedakarlık sözcüğü bana seni çağrıştırır, şefkatin beni her zorluktan kurtarır, senin bir küçük üzüntün benim dünyamı karartır. Seni çok seviyorum anneciğim, iyi ki varsın.

-> Değer biçemediğim bir şey varsa o da senin varlığındır, korktuğum bir şey varsa senin hüzünlü anındır. Ama başka hiçbir şey beni üzemez çünkü sen hep yanımdasındır. İyi ki varsın anneciğim.

-> Bana her zaman sevmeyi öğreten, gücüme güç katan, beni en zorlu olaylarda bile yüreklendiren canım annem, senin hakkını asla ödeyemem. Sen dünyanın en fedakâr, en güçlü, en güzel kadınısın.

-> Birlikte kocaman bir aileydik, herkes bir yerlere dağıldı ve sen aynen anneme söylediğin gibi “yine biz bize kalacağız hanım” dediğin gibi oldu babam. Biz nerde olursak olalım sizi çok seviyoruz.

-> Canım anneciğim. Bilirim ki senin hakkın, hiçbir şekilde ödenmez. Sana vereceğim değer, hiçbir şeyle ölçülmez. Hatalarımı affet. Sana karşı ne yaparsak yapalım. Yaptıklarının karşılığı, asla ödenmez.

-> Hiçbir karşılık beklemeden, her türlü yokluğa rağmen beni bu yaşıma kadar getiren canım anam. Seni, sonsuzluğun sonu kadar çok seviyorum. Ellerinden değil. Cenneti altında saklayan, ayaklarından öpüyorum.

Anne Babaya Güzel Sözler Uzun

-> Her zaman yolumu aydınlatan, yanlışlarımı bağışlayan, bana her defasında kucak açan, şefkatinle tüm zorlukları eriten oldun. İyi ki o güzel yüreğinle benim melek annem oldun. Anneler günün kutlu olsun meleğim.

-> Benim için hayattaki en büyük mutluluk, canım annem senin hayatta olmandır. Yaşım kaç olursa olsun hala varlığını bilmek, senden hala dua almak, benim hayatta hissedebileceğim en büyük mutlulukların başında gelmektedir. İyi ki varsın meleğim.

-> Bilirim ki benim dizlerim kanasa senin yüreğin yanar, ufacık bir derdim olsa senin gözüne uyku girmez. Senin kocaman yüreğin benim her zaman superguzelsozler.com güvenle superguzelsozler.com sığınabileceğim tek liman, senin kucağına yatmak benim bütün dertlerimi unutturan tek an. Seni çok seviyorum.

-> Kim demiş ki, hayatta paha biçilemez olan ziynetler vardır? Benim hayatımda paha biçilemez tek varlık, sensin anneciğim. Senin değerini, hiçbir değerle karşılaştıramam. Senin değerine eş olanı, dünyaları arasam da bulamam. Varlığınla güven duyduğum kanatsız melek.

-> Hüzün değmesin gözlerine. Birikmesin acı dolu bulutlar gözlerinde. Bana her zaman yeter bu. Sen mutlu ol ömrünce. Fedakarlıkta sınır tanımadan, bizi koruyup kollayan canım anam. Ben senin varlığınla güç buluyorum. Allah iki cihanda da yüzünü güldürsün. Sen, masum bir meleksin biliyorum.

-> Beni 9 ay karnında taşıdın. Acılar içinde dünyaya getirdin. Besledin. Temizledin ve büyüttün. Hiçbir karşılık beklemeden görevini yapan tek varlık, meleklerdir anneciğim. Sende hiçbir karşılık beklemeden, yapılması gerekeni en iyi şekilde yaptın. İyi ki varsın ve iyi ki benim meleğimsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir