Birhan Keskin Sözleri

Birhan Keskin

Reklamlar

Birhan Keskin Kitap Alıntı Sözleri

Birhan Keskin, 4 Ağustos 1963 tarihinde Ardahan’ın Hanak ilçesinde dünyaya geldi. Edebiyatla genç yaşlarda tanışan Keskin, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim hayatının ardından bir süre öğretmenlik yaptı.

Birhan Keskin’in edebi kariyeri, 1986 yılında yayımlanan “Üvercinka” isimli şiir kitabıyla başladı. Şiirlerinde genellikle aşk, özlem, doğa ve insan ilişkileri gibi evrensel temaları işledi. Duygusal derinliği, dil oyunları ve özgün üslubuyla Türk edebiyatında önemli bir yer edindi. Şiirlerinde aynı zamanda geleneksel Türk şiir geleneğine de bir göndermeler bulunur.

Birhan Keskin’in önemli eserleri arasında “Göçtü Gitti” (1991), “Ateşten Sevgilim” (1994), “Gökyokuş” (1999), “Böğürtlen” (2002), “Beni Hiç Göremezsin” (2007), “Bana İkimizi Anlat” (2012) yer alır. Eserleri, Türk şiirinin çağdaş dönemine önemli katkılarda bulunan bir şair olarak kabul edilmesine neden oldu.

Reklamlar

Birhan Keskin, edebiyat alanındaki çalışmalarının yanı sıra çeşitli dergilerde yazılarına ve eleştirilere de devam etmiştir. Türk edebiyatının seçkin şairlerinden biri olarak, eserleriyle geniş bir okur kitlesine ulaşmış ve edebi çevrelerde takdir toplamıştır.

Birhan Keskin Kitap Alıntı Sözleri

-> Ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata.

-> Serin bir rüyanın hatırınadır; çektiğim dünya ağrısı.

-> Serin bir rüyanın hatırınadır çektiğim dünya ağrısı.

-> İkiye bölünmüş bir bütün gibi yaşadım bir yanım öbür yanıma düşman sağımda kızgın kumlar gezdirdim solum üşüyor eski bir anıdan.

-> Benim sanırım bazen hiç kimsem yok.

-> Ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata.

-> Ölümü beklemek çok kederli bir yorgunluk.

Reklamlar

-> Her gün kalbimin sızladığı bir memlekette yaşamaktan yorgunum. Bak, bütün tınılar isyan. Bütün kemanlar gece. Duysana, kopuk ve uzak bir şeyler var aramızda. Ya beni bırak, ya sarıl bana. Sevgilim sabahın erkenini seviyor, ben geceyi ve esmerliğini onun…

-> İçimde bir parça, ne kopuyor ne ölüyor.

-> Yetiştirdiğim en iyi nişancı vurdu beni.

-> Ben incecik bir yazıydım, sana döküldüm, sana yazıldım. Katlandığında kendine sen, ben içinde kaldım, bir papatya kurusu gibi dilsizim işte.

-> Aşk iki kişi arasında asla eşitlenmeyendir. Ben bir Divan şairi değilim ki sevgilim, sana bercesteler düzeyim… Yine de giderayak gözlerine, ellerine, ayaklarına tutulmuşluğumu herkes bilsin isterim.

-> Kalbim ölü mevsimler gibisin.

-> Birlikte bir masala inanmak istedim. Ben seninle, sadece bu. sen beni tek tek tek bıraktın.

-> Aşk iki kişi arasında asla eşitlenmeyendir.

-> Bilme, tanıma beni. Merdivenleri üçer beşer çıkmanın sevinci yok içimde.

Reklamlar

-> Dünya soğur, akşam serinlerken, benim sensiz sevinecek bir şeyim yok. Kılı kırk yardım, altını üstüne getirdim ve işte en geniş cümlem: İçimi açtım sana. İçini açmak için.

-> Birbirine dolanan hayaller yumağıdır hayatımız.

-> Dünya yordu bizi. Benim de söyleyemediklerim var. Hiç söyleyemeyeceğim onları belki de.

Birhan Keskin Kitap Alıntıları

-> Öğrendiğim; bir kuğu yeminliyse aşka ömrü gibi göldür bütün dünya, bitmez boynun eğriliği.

-> Kalbim alış artık, kır kendini kendi duvarında, sesini kendi duvarına haykır.

-> Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum. Size de oluyor aynından biliyorum.

-> İnsan olan yerlerim çok ağrıyor.

-> Hayatımda ne varsa şiirimde de o var.

-> Bak, bütün tınılar isyan. Bütün kemanlar gece. Duysana, kopuk ve uzak bir şeyler var aramızda. Ya beni bırak, ya sarıl bana.

-> Sevgilim sabahın erkenini seviyor, ben geceyi ve esmerliğini onun.

-> Ben, birlikte kıyıya sürüklediğimiz kayıktan superguzelsozler.com saflığımı ve sabrımı aldım. Tek kalanları kumsala göm sen de yaz boyunca nasılsa her keder eksilir, kendini doldurarak.

-> Bir nefeslik can kalsaydı sana, üflerdim canımdan. Benim sensiz sevinecek bir şeyim yok. Benim sanırım bazen hiç kimsem yok. Hayatımda ne varsa şiirimde de o var.

-> Bir nefeslik can kalsaydı sana, üflerdim canımdan.

-> Günler öylece kendi kendine geçsin diye bir camın arkasında durdum. Bana dokunmasın hiçbir şey, hiçbir şey yarama merhem olmasın iyileşecekse, hiçbir şeysiz iyileşsin diye bir camın arkasında durup akan hayata ve zaman baktım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir