Kartal İle İlgili Sözler

Bu yazımızın içeriği: Kartal İle İlgili Sözler, Kartalla İlgili Sözler, Kartal Hakkında Sözler, Kartal İle İlgili Söylenmiş Sözler, Kartal İle İlgili Güzel Sözler, Kartal İle İlgili Resimli Sözler, Kartal Sözleri Facebook

Reklamlar

Kartal İle İlgili Sözler

Kartal İle İlgili Sözler

Aslanların sessiz kaldığı yerlerde, kuşlar kartallar volta atar; ama bilmezler ki aslan o sessizliği bozarsa, kıyamet kopar. (Ernesto Che Guevara)

Her an göğsümüzde bir kartal beslemeliyiz, her an aynı yükseklikte uçamayız. (A.Hamdi Tanpınar)

Kartallar, çoğu zaman yalnız uçarlar. (John Webster)

Zirvelerde kartallarda bulunur yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğundan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir. (Cenap Şahabettin)

Kartal için güvercini mağlup etmek bir şeref değildir. (İtalyan Özdeyişi)

Sürü kalabalığından, bir kartalın yalnızlığıdır benimkisi. Yağmur sonrası gözyaşı gibi çiğ tanesinin yalnızlığıdır, aşk için solan yıldız yalnızlığıdır.

Göklerde kartal gibiydim. Kanatlarımdan vuruldum; mor çiçekli dal gibiydim, bahar vaktinde kırıldım. (Sabahattin Ali)

Reklamlar

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar. Güneş yalnız olsa da etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.

Kartal gibi uçacak bir kanadın yoksa boş yere uçmak için heveslenme.

Demek ki doğa kuralı değişmiyor: Kartal kartalla uçuyor, karga kargayla. Bir dâhiyi ancak başka bir dahi anlıyor. Su başlarını tutmuş orta zekalılar ise hepsiyle birden alay ediyor. (Zülfü Livaneli)

Kartalın beğenmediğini kargalar kapışır. (Cenap Şahabettin)

Yaralı kartala sormuşlar:  “Niye bu denli hüzünlüsün?” Hüzünlüyüm çünkü beni vuran okun arkasında kardeşimin tüyleri var demiş.” -Arap Atasözü-

Yalnız ve yuvasız uçmalı kartal güneşe. (Halil Cibran)

Bir serçeydim sürüden ayrılmış, gökyüzünde kaybolmuş, o ise bir kartalmış avlanmaya çıkmış gelmiş bula bula beni bulmuş.

Kartallar yalnız uçar, kargalar sürü ile.(Rückert)

Bir kartal, her an aynı yükseklikte uçmaz, bazen tavukların seviyesine de inebilir. Ama tavuklar, asla kartal gibi yükselemez. (Rosa Lüksemburg)

Kartal, gölsüz olamaz. (Resul Hamzatov)

Her an göğsümüzde bir kartal beslemeliyiz, her an aynı yükseklikte uçamayız. (A. Hamdi Tanpınar)

Reklamlar

Yüce dağ başında bir koca kartal, açmış kanadını dünyayı örter. (Yaşar Kemal)

Çocuklarınızı eğitirken yükselmeleri için onlara kartal kanatları mı verdiniz? Aksine bu kanatları kökünden mi kopardınız? (Grigory Petrov)

Bir kartal gibi doğup bir tavuk gibi yaşayan ve kartallara özene özene yaşayıp sonunda tavuk gibi ölen binlerce kartal var. (Erdal Demirkıran)

Ben nereden kalkarsam kalkayım babama konacak bir kartalım. (Murathan Mungan)

Ördek yavrusu kartal yuvasında da büyüse pençeleri olmaz. (Homéric)

Yaşamak; kartal gibi göklerde dolaşmaktır. (Sabahattin Ali)

Kartal avını öldürmeden önce göğün en tepesine çıkarıp aşağı bırakırmış. İnsanların sizi göklere çıkarmasına aldanmayın. Bir anda göklere çıkaranlar, kendi çıkarları için bir anda yere bırakırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir