Öğretmene Güzel Sözler

Bu yazımızın içeriği: Öğretmene Güzel Sözler, Öğretmenime Güzel Sözler, Öğretmenim İçin Güzel Sözler, Hocaya Güzel Sözler, Öğretmene Anlamlı Güzel Sözler, Öğretmen Üzerine Güzel Sözler, Öğretmen Hakkında Güzel Sözler

Reklamlar

Öğretmene Güzel Sözler

Öğretmene Güzel Sözler

Bence, ne yapılsa da iki insanın hakkı ödenmez. Bunlar: öğretmen ve annedir. Victor Hugo

Siz bir öğretmenden çok bir arkadaş, bir sırdaşsınız, siz kendimden çok sevdiğim canım öğretmenimizsiniz.

İnsanın hayatında iz bırakan ve ömrünün sonuna kadar hatırlanan tek kişidir öğretmen. İyi ki varsınız canım öğretmenim.

Siz her an dilde söylenecek bir şarkı, gecenin sessizliğinde söylenecek çok güzel bir şiir gibisiniz.

Evet, öğretmenim zamanımda kitabımı, kalemimi, defterimi, ödevimi yapmayı unuttum ama sizi asla unutmadım. Sizi hiçbir zaman unutmayacağım öğretmenim.

Canım öğretmenim her zaman genç kalasınız, her zaman böyle fit olasınız, derslere sürekli geç kalasınız, böyle öğretmene güzel mesaj gönderene 100 veresiniz.

Anne uzun süren bir tren yolculuğunda istasyondur, öğretmen ise istasyondan sonra gelen ilk duraktır.

Reklamlar

Öğretmen sadece okul için bilgi vermeyen, hayatı anlatan, hayatı öğreten, doğruyu gösteren, yanlışları düzelten kişidir. Öğretmen bir annedir, bir babadır.

Canım öğretmenim ben sizi her zaman takdir ediyorum ama siz bana bir gün takdir vermediniz. Hani benim için değil de babam için adamın bir kere olsun yüzü gülsün.

Öğretmenin vurduğu yerde gül biter diyorlardı benimkinde ne gül bitti ne de ot. Herhalde benim tenim çorakmış.

Ders anlatışınız harika, sınıftaki disiplininiz askeriyede yok, bilgi verişiniz bir bilim adamı dehası. Yani öğretmenim her şey çok güzelde şu not işinde biraz kasıyorsunuz.

Öğretmen; şefkat demektir, hayat demektir, yol gösteren demektir. Öğretmen öğrencisi için ömür boyu unutulmayacak bir kılavuz demektir.

Öğretmen hiç bitmeyen bir mum gibidir; kendisi yandıkça çevresine ışık verir.

Siz hiç ilkokulda tanıştığınız, sizi hayata hazırlayan, sizi elinden tutup sınıfa götüren, bir anne şefkatiyle sizi seven öğretmeninizi unutabildiniz mi?

Bir insan hayatı anlamaya başlayınca tanışır öğretmenle, hayatı öğretir öğretmen hiç bıkmadan, yılmadan. İyi ki varsınız öğretmenim.

Öğretmenim biz sizi çok seviyoruz, sakın sizi not için sevdiğimizi düşünmeyin. Yine de aklınızın bir köşesinde dursun öğretmenim.

Reklamlar

Benim öğretmenim iyi kalpli, güler yüzlü, kocaman yürekli, sevgi doludur. Benim öğretmenim öğretmenlerin en iyisidir.

Benim annem küçük yaşta öldü, babam ise işten güçten benimle fazla ilgilenemedi. Benimle her zaman bir baba şefkatiyle ilgilenen, beni kendi evladıymış gibi seven canım öğretmenim size çok teşekkür ederim.

Öğretmenlik para için yapılacak bir meslek değildir. Öğretmenlik öğrenciye yol gösteren güzel bir yaşam biçimidir.

Öğretmen ilk düşen cemredir öğrencinin gülüşüne düşen.

Öğretmene Güzel Sözler

Bir öğretmen okula girdiği zaman kendi hayatını unutur öğrencisinin hayatına girer. Öğretmen öğrencisi başarılı olunca mutlu olur.

Bırak ben derslerimi kendim alayım. Bana dost ol, öğretmen değil. Akilah Azra Kohen

Sen bizleri bu vatan için yetiştiren, en zor anlarımızda bizlere yardım eli uzatan, yeri geldiğinde bir arkadaş gibi sır tutan canım öğretmenim. Seni çok seviyorum.

Reklamlar

Öğretmen fırtınalı bir havada geminin yanaşabileceği en güvenli liman, şefkat elini her yere uzatan, en kutsal mesleği icra eden en iyi insandır.

Bir öğretmen iki kere ikinin dört ettiğini öğretiyor diye tebrik edilmez. Bu mesleği seçti diye tebrik edilir. Albert Camus

Öğretmenler bir gül gibidir; koku verir, güzelliği gösterirler ama asla dikenini batırmazlar.

Öğretmen kapıyı açar; içeri girecek olan sensin. Jose Rodrigues Dos Santos

Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı ödenmez, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin.

Soğuk günlerde sobamızı yaktın, sobamız yanmadığı zamanlarda sevginizle içimizi ısıttın canım öğretmenim. Senin hakkını hiç ödeyemeyiz.

Bugün buraya kadar yükselmemde sadece benim çalışmam yok, buraya gelmemde emeği geçen bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum.

Bizlere bilgiyi öğreten, bizi eğiten, bizlere sevgiyi, saygıyı öğreten fedakar öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Öğretmene Güzel Sözler

Bazı dersler vardı Allah’ım hiç bitmesin dediğimiz, o derslerin gelmesini dört gözle beklediğimiz ve o dersi anlatan siz değerli öğretmenimizin hiç gitmesin diye dua ettiğimiz öğretmenim.

Öğretmen öğrencileri aydınlatmak için bir yanan fener gibidir. Canım öğretmenim sende bizleri aydınlattığın için teşekkür ederiz.

Canım öğretmenim bende senin gibi iyi kalpli bir öğretmen olacağım. Senin bizler için yaptıklarını bende kendi öğrencilerime yapacağım.

Hocam hani siz her zaman dürüst olun diyordunuz ya size bu mesajı o yüzden yazıyorum. Ben şimdi matematikten hiçbir şey anlamıyorum ve bu dersten zevk almıyorum. (eminim matematikte beni sevmiyordur) Din Kültürü hocamız her şey güzellikle olur diyor. Hem ona da ayıp olmasa biz bu işi güzellikle halletsek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir