Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Sayfamızda özel günler arasında önemli bir yere sahip olan öğretmenler günüyle ilgili olarak hazırladığımız yazımızda güzel öğretmen sözleri, öğretmenlerle ilgili güzel sözler ve öğretmenler günü ile ilgili yazıları okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Kısa

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler Kısa

-> Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

-> Öğretmen, öğrencinin gülüşüne düşen ilk cemredir.

-> Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir. (Alman Atasözü)

-> Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenin eseridir.

-> Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

-> Öğretmen vatanı için silahla değil, bilgiyle savaşır.

-> Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

-> Siz bir mum ışığı bizde o mumdan yararlanan öğrencileriz.

-> Öğretmen ve ağaç ürünlerinden belli olur. (Ukrayna Atasözü)

Reklamlar

-> Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

-> Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum. (Diyojen)

-> Öğretmenin bir canı yoktur, öğretmenin öğrencisi kadar canı vardır.

-> Çocukların gözünde adeta kahraman olan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Ömürde bir kere açan ve ölene kadar hiç solmayan tek çiçek öğretmendir.

-> Sevginizle kalbimde açtığınız gül hiçbir zaman solmayacak canım öğretmenim.

-> Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. (Atatürk)

-> İlminiz aklımı çalıyor sımsıcacık sevginiz içimi titretiyor canım öğretmenim.

-> Biz sizi sadece sınıfta veya okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

-> Sorgulayan beyinleri yetiştiren Öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun.

-> Benim nur yüzlü iyi kalpli sevgi dolu öğretmenim. Her şey için çok teşekkürler.

-> Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.(Atatürk)

-> Öğretmen bir sanatı icra etmektedir. Bu sanatın adı da topluma yön verme sanatıdır.

-> Başarım da sen varsın. Kalbim ismini ansın. Saygılar senin olsun. Sevgili Öğretmenim.

Reklamlar

-> Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

-> Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

-> Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

-> Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk

-> Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. (Atatürk)

-> Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir. (H. Mann)

-> Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.

-> İnsan toplumunun en fedakar ve değerli varlığı olan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

-> Öğretmenim kıymetiniz paha biçilmez bende. 24 Kasım Öğretmenler gününü içten dileklerimle kutluyorum.

-> Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

-> Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.(Hz. Ali) Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

Reklamlar

-> Çocukların yetişmesinde ellerinden gelen her şeyi yapan fedakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

-> Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

-> Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

Güzel Öğretmen Sözleri

-> Görevine layık olabilen, karakter sahibi ve milli şuura nail olabilmiş öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

-> Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. (Atatürk)

-> Eve geldiğinde annesine yaptıkları şeyleri gülümseyen bir yüz ifadesi ile anlatmasına sebep olan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

-> Ülkemizin en ücra köşelerine giderek eğitim aşkı ile çalışan ve yeni nesiller yetiştirmek isteyen öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Öğretmenler altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasında hiç yorulmadan, devamlı uçarlar çiçeklerine toz kondurmaya çalışırlar.

-> Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

-> Yurdumuzun dört bir yanında aydınlık bir gelecek için çoban ateşleri yakan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

-> Öğretmensiz bir toplum kurak bir arazi gibidir. Hayatımızı güzelleştiren ve anlamlı hale getiren öğretmenlerimizdir. Gününüz kutlu olsun.

-> Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler. (Atatürk)

-> Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. (Atatürk)

-> Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimizin ve tüm öğretmen arkadaşlarımın “Öğretmenler Günü” kutlu olsun.

-> Siz öğrettiniz bana bilgiyi nasıl kullanmam gerektiğini, sizden öğrendim ben bu millet için asli görevlerimi…24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun.

-> Öğretmenler cehaletin düşmanıdır derler. Ancak bazıları sadece öğretmendir. Cahil bir toplumun yetişmemesi için çalışan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Erdemli, iyi insanlar yetişmesine çalışarak, dünya barış ve huzuruna esaslı katkıda bulunan tüm değerli öğretmenlerin dünya öğretmenler günü kutlu olsun..

-> Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

Öğretmenlerle İlgili Güzel Sözler

-> Öğretmen hazine gibidir. Ancak bu bilgi hazinesini öğrencileri ile paylaşan bir zengindir. Bilgilerini en iyi şekilde aktaran öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Vatan bir okulsa ilk nöbettesin, ilim denizinde hep seferdesin, kutsal mesleğinle gönüllerdesin, benim de gönlümü al öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, Övgülerin en güzeline layıksınız. Bugün Dünyanın Bütün Çiçekleri Sizler İçin. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

-> Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. (Atatürk)

-> Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

-> Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Günün Kutlu Olsun!

-> En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. (Atatürk)

-> Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

-> Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Bir gün dersem ki, ben öğretmenim kalemimin mürekkebi alın terindir. Vedalaşıp gidersem öğretmenim unutmayı unuturum da, unutmadığım kalbimdeki en güzel yerindir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> İyi bir gelecek iyi bir aile ve öğretmenle sağlanır. Çocuklarımızın iyi bir geleceğe sahip olması için çalışan, sabırla tatlı dilleri ile öğretip gönüllerde taht kuran öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

Öğretmenler Günü İle İlgili Yazılar

-> Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. (Atatürk)

-> Bir gün adımı soranda çocuklarım kendimden önce senin adını söylerim solmadan açabiliyorsa körpe tomurcuk, uğrunda harcanır boncuk boncuk, yine de bitmez öğretmenim var derim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Bir gün dersem ki ben öğretmenim sen güneş kadar uzakta bile olsan her bakışımda gülümseyişini görürüm ışıksız açmazmış çiçek, gelmezmiş bahar inan seninle her mevsim bahar öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Eskiden öğretmenin vurduğu yerde gül biter derlerdi. Hayır, sadece sevgi ve saygıyı aşılayan öğretmenler kıymetlidir. Çocukları gerçekten seven, koruyan ve işini layığıyla yerine getiren öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim Ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

-> Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir. (Atatürk)

-> Ben, köy öğretmeniyim, dağ başında bulutların altında. Toprak kokar ellerim, pantolonumda çamur lekesi var. Pis değil ki, vatan toprağı kokar, Kars’tan Edirne’ye kadar. Geceleri mum yakarım odamda. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Eğitim doğduğumuz anda başlar. Temeliniz ne kadar iyiyse hayatınız da o kadar iyidir. 6 yaşına geldiğinizde evde başlayan eğitim temeli okulda öğretmenlerinizle devam etmektedir. Öğretmen bir ışık yoludur. Işığını en iyi şekilde yansıtan öğretmenlerin günü kutlu olsun.

-> Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim superguzelsozler.com ordularınızın kazandığı için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz… Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.(Atatürk)

-> Sen bir ışık yolusun. Bizi hep aydınlatan bir bilgi kaynağısın türlü şeyler anlatan. Avukat, doktor, hâkim, hepsi senin eserin bu ülke, bu insanlar senindir öğretmenim. Her öğretmenler gününde, sevinçle çarpar kalbim. Gösterdi tüm gücünü sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

-> Küçücük bir çocuğun gülümsemesine, eğitilmesine, iyi bir birey olmasına ve başarılı olmasına emek veren değerli öğretmenlerimiz vardır. Eğitimcilerin gerekli değeri gördüğü bir dünyada yaşamak dileğiyle öğretmenler gününüz kutlu olsun iyi ki varsınız. Sizler olduğu sürece dünya gelişmeye devam edecektir saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir