Teselli Etme Sözleri

Bu Yazımızın İçeriği: Teselli Etme Sözleri, Teselli Sözleri Sevgiliye, Teselli Sözleri Facebook, Teselli Sözleri Hastaya, Hasta Yakınına Teselli Sözleri, Arkadaşa Teselli Sözleri, Teselli İle İlgili Sözler

Reklamlar

Teselli Etme Sözleri

Teselli Etme Sözleri

Allah sana sabır versin, Rabbim bu acılara dayanma gücü versin. Her şeyin hayırlısı olsun. Sabret dostum bugünlerde geçecek.

Bugün akşam oldu ama unutma yarın güneş yeniden doğacak.

Sıkma canını canım sevdiğim, sen üzüldükçe ben kahroluyorum, eğer seni mutlu edecek bir şey varsa söyle hemen yapayım.

Kolum kırıldı diye sakın üzülme belki Rabbim sana kanat verecektir.

Derdinde olsa, hastalığında olsa, sıkıntında olsa çare duada, çare Yüce Mevla’da. Sabır ile Rabbine yalvar sakın isyan etme.

Söyleyin o hastalığı canım arkadaşımın bedenini derhal terketsin, kendine sığınacak başka bedenler bulsun. Geçmiş olsun arkadaşım sıkma canını bu gelir geçer.

Benim güzel arkadaşım yeter artık üzme kendini, bu hayatta hiçbir şey senden daha önemli değildir.

Unutma Bitanem ben senin için varım, söyle senin üzüntünü gidermek için ne istiyorsan yapayım, yeter ki sen mutlu ol.

Reklamlar

Hadi ağlama artık sil gözyaşlarını; bu hep böyle gidecek değil ya bir gün mutluluk bize de gülecek, bir gün bizde hep güleceğiz.

Üzülmek yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez sadece bugünün gücünü tüketir.

Bir kapıyı kapan Allah başka bir kapıyı açar. Bizim hayırlı diye düşündüklerimiz hayırsız, hayırsız diye düşündüklerimiz de hayırlı olabilir. Sabırlı ol ve asla isyan etme.

Hayatta en zor şey de; insanın kendi kendini teselli etmek zorunda kalmasıdır. W. Shaespeare

Hayata bir de iyi tarafından bak, ne kadar şanslısın teselli edecek bir arkadaşın var. Hiçbir zaman üzme kendini, geceler karanlık olsa da umutlar hep aydınlıktır.

Geçmiş olsun sakın üzülme rahatsızlandım diye biz her zaman yanındayız ve her zaman ziyaretine geleceğiz.

Sen canını sıksan da kendini kahretsen de, giden gittiğiyle kalır. Herkes başka yerlerde neşe e mutluluk içinde yaşar olan sana olur. Yeter artık üzme canını.

Üzülmeye değmez bu hayat bugün canını sıkarsın yarın bugününe gülersin. İnşallah tez zamanda kendine gelir aramıza döner ve o eski halinle kahkahalar atarsın.

Bak bütün arkadaşlar toplandık bir sen yoksun aramızda, sen üzülüyor diye bizde burda üzülüyoruz. Hadi üzülme artık çık gel aramıza konuşalım biraz.

Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını? Şemsi Tebrizi

Reklamlar

Seni üzenler her zaman olacaktır. Asıl önemli olan sen her şeyi bir kenara bırakıp mutlu olmandır. Zaman kısa hayat geçip gidiyor, dünya üzülmeye değmez.

Bugünler bir daha geri gelmez, zaman su gibi akıp gider zamanla yarışılmaz. Sen ne kadar kendini üzsen de her şey olacağına varır.

Derdi verende Allah, derdine çare bulanda Allah’tır. Sen sabret sabırlı ol ve her zaman dua etmekten vazgeçme.

Rabbine dönüp “benim büyük bir derdim var” deme. Derdine dönüp “Benim büyük bir Rabbim var.  Hz. Mevlana

Hayatta en zor şey; insanın kendi kendini teselli etmek zorunda kalmasıdır. William Shakespeare

Senin hayırlı gördüğün senin için hayırsız, senin hayırsız gördüğün hayırlıdır. Sadece her şeyin hayırlısını iste ve üzme kendini.

Umudunu tam yitirmiş olanlar, kaçışta teselli ararlar. Sezai Karakoç

Boş ver bu dünya kendinden başka hiç kimse için üzülmeye asla değmez. Biri gider diğeri gelir hayat böyle devam eder. Sen kendini üzdükçe olan sana olur, herkes keyfine bakıp yaşamaya devam eder.

Hiçbir şey senden ve senin sağlığından daha önemli değildir. Sen umudunu hiçbir zaman kaybetme, elbet bir gün kaybettiklerini geri kazanırsın.

İnsana acı nimettir, dertse rehber. İnsanı teselli bulacağı insana götürür. Kolektif

Çocukken ağlarsak ilgi, üzüntümüzü belli edersek de teselli göreceğimizi öğreniyoruz. İnsanları gülümsememizle ikna edemediğimizde gözyaşlarımızın mutlaka işe yarayacağını biliyoruz. Paulo Coelho

Sen zannediyor musun ki sen üzülüyorsun diye birileri kendini kahrediyor. Sen kimseyle konuşmuyor canını sıkıyorsun diye her gün ağlıyor. Ah benim güzel arkadaşım sen canını sıktığınla kalırsın. Herkes mutluluğuna bakıp gününü gün edip eğleniyor. Sanma ki senin yasını tutup her gün senin için ağlıyor. Sende topla kendini her şeyi unut yeniden hayata bağlan. Unutma ki nu hayatta senden daha önemli hiçbir şey yok. Önemli olan sensin ve senin sağlığın.

Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir