Isırgan İle İlgili Sözler

Yazımız içerisinde ısırgan ile ilgili sözler ve ısırganla alakalı sözlerden oluşsan bir yazı hazırladık. Isırgan şifalı bir bitkidir ama toplaması da hayli zahmetlidir. Çıplak elle tuttuğun zaman elini dalar. Isırgan üzerine söylenmiş sözlerle yazımıza devam ediyoruz.

Reklamlar

ısırgan İle İlgili Sözler

Isırgan İle İlgili Sözler

Kolay olanı herkes sever anne, iş ısırgan otunu sevmekte…(Murathan Mungan)

Eğer gençliğin ruhunu tarım yapılamayan bir tarla gibi kendi haline bırakırsanız, orada ısırgan otu ve dikenler yetişecektir. (Grigory Petrov)

Isırgan otu gibisin arkadaş dokununca ah işitiyoruz.

Isırgan otu biraz çabayla yararlı hale gelecekken, ihmal edildiğinden zararlı bir ota dönüşüyor. O zaman onu kökünden koparıyorsunuz. Çoğu insan ısırgan otuna benzer! (Victor Hugo)

Dokununca insana zarar veren ama yiyince birçok fayda sağlayandır ısırgan otu.

Burda dost bildiğin anam ısırgan otu, elini tuttun mu bil ki elin yanıyor, şeref ekmek bulamazken şerefsiz budu götürdükçe ciger aney içim yanıyor. (Kıvırcık Ali)

Reklamlar

Buğday bitinden kurtulmak için duvarlara, çatılara, otlaklara, evlerin içine çiçeklenmiş Isırgan Otu asmalarının öğütlüyordu. (Victor Hugo)

Dostunuzun yankısı olacağınıza, dostunuzun yanı başındaki bir ısırgan otu olun daha iyi. (Ralph Waldo Emerson)

Bugünlerde kendimi ısırgan otu gibi hissediyorum kimse dokunmuyor.

Bakımsız, terk edilmiş boş arazilerde ne gül, ne elma ne de patates yetişebilir. Oralarda en fazla ısırgan otu, devedikeni ve pıtrak biter. Halk kitlelerinin beyni ve kalbi de böyledir.  (Grigory Petrov)

Eskiler ısırgan otunu gece toplarlarmış. Eğer ısırgan otu saba güneşini görmezse çok daha faydalı oluyormuş.

Burnunuzun altına bir tutam ısırgan otu asmışlar gibi silkine silkine dolaşıyorsunuz. (Ahmet Hamdi Tanpınar)

Eğer gençliğin ruhunu tarım yapılamayan bir tarla gibi kendi haline bırakırsanız, orada ısırgan otu ve dikenler yetişecektir. (Grigory Petrov)

Reklamlar

Zararlı zannettiğiniz bu dikenli otu, koparıp bir kenara atıyor, yani öldürüyorsunuz. İşte insanlar da böyledir… Bazıları ısırgan otuna benzediğinden zararlı zannedilebilir. (Victor Hugo)

Çocukların aklını ve ruhunu sadece ısırgan otu ve deve dikeni gibi yabani otların yetiştiği ıssız bir bozkır gibi bırakıyorsunuz. (Grigory Petrov)

Sızı, ısırgan otu acısı gibi sahiciydi. Acıtmıyordu sadece; zemheri ayında aç kalmış dişi bir genç kurt gibi ısırıyor, parçalıyor ve dağıtıyordu bedenini… (Murat Kahraman)

Bahçeye diktiğin bir ısırgan otu hiçbir zaman gül veya karanfil açmaz. O daima ısırgandır, istediğin kadar dibini çapala, suyunu eksik etme. (Kemalettin Tuğcu)

Isırgan otu dört yanım, devedikeni; var git yoluna yolcu, dalar yaklaşırsan. (Oktay Rifat)

Isırgan İle İlgili Sözler, Isırganla İlgili Sözler, Isırganla Alakalı Sözler, Isırgan Hakkında Sözler, Isırgan Sözleri Resimli, Isırgan İle İlgili Sloganlar yazımızın sonuna geldik.

Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir