Sevgiliye Uzun Sözler

Sayfamızda sevgiliye uzun mesajlar, sevgiliye uzun aşk sözleri, sevgilime uzun sözler ve sevgilim için uzun güzel sözleri okuyabilir ve yazımız sonunda yorum yapabilirsiniz.

Reklamlar

Sevgiliye Uzun Aşk Sözleri

Sevgiliye Uzun Aşk Sözleri

“Aşk” kelimesinin ne kadar güçlü olduğunu anlamamı sağladın ve kesinlikle romantik aşkın gerçek anlamını anlamamı sağladın. Bu kadar nazik, anlayışlı ve cömert bir insan olduğun için teşekkürler. Bana çok ilham veriyorsun.

Diyorum ki sevgili: Ellerimi tutan ellerin, cennete götüren rehberim olsun.

Erkek sevdiği kadını üzmekten sakınmalıdır. Gül koklanır fakat hırpalanmaz.

Ey Sevgili! İlacım da sensin, çarem de sensin. Yüz parça olmuş gönlümün nuru.

Sonra sen geldin bir iken iki olduk biz olduk. Sevgiliydik can yoldaşı olduk.

Öyle bir yerdeyim ki şimdi. Ne seni sevebiliyorum, ne de senden bir başkasını.

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım!

Gözleri aşka güzel taze söğüt dalısın, Gel bana her gece sen gönlüme doğmalısın.

Reklamlar

Gönlümün saati gibisin sevgilim. Ne zaman aşk zamanı gelse, sen doğarsın gönlüme.

Ey sevgili! Sana yazdıklarım, kalbimin en saf yerinde olgunlaşan inci taneleridir.

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten. Affet. Senden habersiz aldığım nefesten.

Ey Gönlümün sol yarısı, aklıma koydum seni, aklım almadı. Yüreğime bıraktım, sana doymadı.

Keşke herkes benim kadar şanslı olsa. Çünkü bilirdim gözlerindi güneşin doğuşu benim için.

Uzaktan seviyorum seni! Kokunu alamadan, boynuna sarılamadan, yüzüne dokunamadan… Sadece seviyorum.

Kimileri seviyorum der çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez çünkü gerçekten çok sevmiştir. Can Yücel

Günü seninle başlayıp seninle sonlandırmak için neler vermezdim bir bilsen. Gönlümün sultanı sevgilim.

Dertli başımın tacısın, ruhumun ihtiyacısın. Ciğerimin köşesi, yüreğimin neşesi, bahçemin can ağacısın.

Kimileri seviyorum der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten çok sevmiştir. Can Yücel

Reklamlar

Aşk sabahlara kadar uyumamak değildi aslında. Her sabah uyandığında; yaşamaktan önce onun gelmesiydi aklına.

Bir erkeğin bir kadına söyleyebileceği en güzel söz; bir daha ki seveceğim kız, bizim kızımız olacak, demesidir.

Özleyeceksin! Kızıyordu, kıskanıyordu, küsüyordu, çok soru soruyordu ama beni seviyordu diyeceksin. Nazım Hikmet

Sen ruhuma cemre diye damlamadıktan sonra ben bu beden de neyleyim. Aşk da sen hasret de sen ben de sen. Mevlana

Sevgilim, doğan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiç bir şeye değmezdi yaşamak.

Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın; ya siyahi, ya beyazı seçeceksin. Şems-i Tebrizi

Kim demiş haram nedir bilmez Hayyam. Ben haramı helale karıştırmam seninle içilen şarap helaldir sensiz içilen su bile haram.

Sen çöllerde serap gibisin, engin denizlerde yakamoz gibisin, ışığım sensin, güneşim sensin… Bil ki seni çok özledim sevgilim.

Reklamlar

Rüzgâr alabildiğine hırçın, yağmur alabildiğine inatçı, yüreğim ise onlara inat sanki bir liman. Tıpkı gözlerindeki huzur gibi…

Hadi gel tut ellerimi. Benimle yan. Benimle meydan oku her çaresizliğe. Benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım nice yıllara.

Geceyi sana yazdım güneşi sana alev alev yanıyor içimdeki sevda yetmiyor söndürmeye denizler ebedi aşk için hazır bu can adanmaya.

Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan senin üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, inan uğrunda ölmeye değer be gülüm.

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem boğazımda düğümleniyorsa lokmalar buluttan nem kapıyorsam inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.

Seni bulmaktan çok aramak isterim seni sevmeden önce anlamak isterim, seni bir ömür boyu bitirmek değil sana hep yeniden başlamak isterim.

Sen benim türkülerimsin yazılmamış şiirlerim gibi, sen beni şarkılarımsın melodisi duyulmamış gibi, sen benim ilahımsın kalbimin tek sahibi.

Yürekler karşılıklı bekleyiş içindeyse sevgin duyulur elbette. Özlemek ne renk sence? Sen rengi düşünürken ben seni özlediğimi söyledim bile.

Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir kelime olsam ve sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük olsam.

Her güneş doğarken görebilsem seni, karşıma alıp doyasıya seyretsem seni, yeter ki mutlu günlerinde bari hatırla beni… İnan ki çok özledim sevgilim seni.

Sevgilim İçin Uzun Güzel Sözler

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın.

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin bir tanem?

Seni sevmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey ama artık ben şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

Varlığını sürekli hissettiğim, senin gülüşünle geçireceğim günler yaşama hevesimi arttıran tek şey. Gel sevgilim benim ol, senin olayım. Birlikte mutlu sonsuz olalım.

Bırak da aksın zaman bırak coşsun saatler bırak kaçsın yelkovan kovalasın akrepler bırak haykırsın hayat inlesin yerle gökler nasılsa bir yerlerde seven kalp seni bekler.

Bir gün hayatın bütün güzelliklerinden vazgeçip ölüme sessiz sedasız gitmek istersen yanıma gel. Yanıma gel ki; sana sensiz yaşamanın, sensiz olmanın ölüm olduğunu göstereyim.

Sen Allah’a dilenen bir dilek gözlere uzanan ellerimsin. Sen gözlerimden süzülen yaş, tek düşüncem hasretimsin. Sen yaşadığım ömür sen her gece rüyama giren biricik sevgilimsin.

Damarımdaki kan oldun akarsın kalbime bir bakışınla cenneti gördüm o yıldız gözlerinde şimdi seninle yaşadığımı fark ediyorum benim hayatımın anlamı sen oldun bunu çok iyi biliyorum.

Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde. Seni senden uzakta sensiz seninle yaşıyorum.

Hayatımın 365 günü seni düşündüm. Seni kalbimde hatırlamam dışında hiçbir gün gelmiyor. Sensiz nefes alamıyorum çünkü sen hayatta kalmak için ihtiyacım olan oksijensin. Seni seviyorum bebeğim!

Lisanı ağızda olanı değil; Lisanı gönülde olanlar Yar et bize. Tebessümü simasında olanı değil; Tebessümü gönülde olanlar kat bize. Aşkı tende sananı değil; Aşkı ruhunda Can bilenlere arat bizi.

Yıllardır, seni görmeden, aşka, tutkuya ve merhamete bakış açım tamamen değişene kadar gerçek aşkı bulamayacağıma inanarak üzüldüm. Bebeğim, bana verdiğin sevgi için seni her zaman çok seveceğim.

Sen kalbimin seçtiği bu güzel kadın, neden tüm kalbimi aldın? Benim için bir tek beni bırakmadan bütünümü aldın. Şimdi tamamen aşık oldum. Artık üzerinde hiçbir kontrolüm yok bebeğim. Hepsini senden aldım.

Her sabah uyandığımda aklıma gelen ilk şey sensin. Gözlerimi kapatıyorum ve güzel yüzünü kafamda canlandırıyorum, böylece güne pozitiflikle başlayabilirim. Hayatımda olduğun için kendimi şanslı hissediyorum.

Sen benim milyonda bir bulduğumsun ve seni asla bırakmayacağım tatlım. İnsanlar deneyebilir ama kalbimdeki yerini kimse alamaz; orada hüküm sürüyorsun. Sen benim gerekliliğimsin, beni eksiksiz tamamlıyorsun.

Önceden kıymetsiz olan hayat, seninle anlam kazandı gözümde. Her şey güzel gitmeye başladı, sonra seni kaybetme korkusu geldi çattı. Hayatımda korkmadım hiçbir şeyden belki de, seni kaybetmekten korktuğum kadar.

Umutlarımı yitirdiğimde gülüşün tuttu beni ayakta. Sesinin ezgisi susturdu hayatımın sancılı çığlıklarını. Hayatımın en güzel zamanlarını yaşadım senle, en çok seninle güldüm. Sevgilim, hayatımdan hiç eksik olma.

Sen hayatımdaki tüm karanlıkları söndüren güneş ışığısın. Sen benim kurtuluş yolumsun. Hiç birini senden daha derinden sevmedim. Seni söyleyebileceğimden daha çok seviyorum. Hiçbir şey sana olan aşkımı değiştiremez!

Zerrelerime kadar hissediyorum varlığını. Yokluğun aklıma geliyor bazen.. nefesimin kesildiğini hissediyorum. Düşüncesinin tüylerimi ürperttiği bir şeyi yaşama ihtimalimi düşünmek bile hayattan vazgeçmeme neden olabiliyor.

Kelimeler seni ne kadar sevdiğimi ifade etmekte yetersiz kalabilir ama yaptıklarım sana olan aşkımı asla gösteremez. Seni dün sevdim, bugün seviyorum ve yarın da seni seveceğim! Aşk kelimelerle ifade edilebilecek bir şey değildir.

Tatlı gülüşün, her güne yeni umutlar ve hayallerle başlamam için ilham kaynağım. Hayatımın bu kadar huzurlu olmasının sebebi senin tatlı sesin. Hayatıma girdiğin ve onu her zamankinden daha harika hale getirdiğin için teşekkürler.

Sevgiliye Uzun Mesajlar Yeni

Diyorsun ki; Ben sana gönlümü verdim. İyi de gönül dediğin nedir ki ey sevgilim. Ben sana hiç gönlümü verir miyim? Çünkü gönül dediğin toprağa girince toz olur, toprak olur. Ben sana ruhumu veririm. Çünkü ruhum sende sonsuzluk olur.

Ben aşk neymiş sende gördüm sende yaşadım. İçim seninle doldu, taştı. Ben ben olmaktan çıktım tamamen sen oldum. Seni düşündüğümde daha da güzelleşiyor dünya. Hayat daha yaşanabilir geliyor. Gözlerine baktığımda anlıyorum yaşadığımı.

Bir gün senin sesinle uyanıp, gözlerimi her sabaha seninle açmak. Sana kavuşacağım gün dünyaya gelme sebebim de anlam bulmuş olacak. Mutluluk adına ne varsa seninle tamamlanacak, seninle bir bütün olmanın huzurunu ömür boyu yaşayacağım.

Seni seviyorum bebeğim. Sensiz bir gün, Dünya gezegeninin varlığı sorusunu sormamı sağlıyor. Sevgili aşkım, en savunmasız günlerimde bile devam etmemi sağlıyorsun. Sensiz ben nefes alamam; sensiz ben yarımım. Seni çok seviyorum bebeğim.

yuyorum, seni rüyamda görmek için; uyanıyorum, sana gelip sarılabilmek için. Bir gün, hayallerim gerçek olacak biliyorum; seninle uyuyup seninle uyanacağım. O zaman ben, dünyanın en mutlu insanı olacağım. Mutluluk adına olan her şey bizimle olacak.

Sen, hayatımın geri kalanında Allah’a şükredeceğim bir nimetsin. Sen gelmeden önce hayatım eksikti. Seninle tanıştığımdan beri hayatım tamamen değişti. İçinde birçok koku olan bir çiçek gibisin. Hayatımı aşkının renkleriyle süslediğin için teşekkürler.

Çocukken tanımasam da seni, inanıyorum ruh eşim olduğuna. Belki çocukken tanışamadık ama, hayat sonunda çıkardı seni karşıma. Şimdi hiç niyetli değilim peşini bırakmaya. Dişlerimiz dökülüp belimiz bükülene kadar hiç ayrılmayalım sevgilim, seni seviyorum.

Sana her şeyi borçluyum! Seni sevmek benim için bir bağımlılık gibi. Seni sevmekle geçirdiğim her an cennette geçirdiğim anlar gibi. Seni sevmekten vazgeçtiğim gün öldüğüm gündür. Seni kendimden daha çok seviyorum. yüzündeki o tatlı gülümsemeye her zaman devam et!

Aklıma geldiğinde karışıyor mevsimler. Gözlerini düşündüğüm her yer sanki bir ilkbahar sabahı. Seninle yaşadıklarımız sevgilim, bir hikayenin çok daha ötesindeydi. Biz seninle bir hikayeydik. Mutlu bir hikaye. Sen benim en güzel hikayemsin. Başlayan ve bitmesini asla istemediğim.

Seni özlemenin ağır yükü altında eziliyorum şimdi. Göğüs kafesimin içinde kalbim bir kuş gibi çırpınıp duruyor sevgilim. Sadece yanımda olsan, hiç konuşmasan da olur, yeter ki varlığınla beraber olayım. Kokun olsun olduğum yerde, o da bana yeter. Gülmesen de olur yüzüme, sadece bak gözlerimin içine.

Biliyorum sevgilim, sevenin duası kabul olurmuş. Elbet bir gün senin gözlerin açıldığında doğacak güneş, senin kokunu içime çektiğimde anlayacağım baharın geldiğini. Sesinle uyanacağım mutlu günlerime, gözlerindeki ışıkla aydınlanacak yollarım. Tüm hayallerimin içinde adı geçen kadın, iyi ki benimsin.

Dünya senin kadar güzel geliyor tüm telaşlarıyla, bir o kadar yorulmuyorum da sevmekten seni. Bir ağacın altında gölgelenmek gibiymiş seni sevmek, yazın sıcağında. Annemin oynarken verdiği salçalı ekmek gibi, ilk bayramlık ayakkabılarımı giymek gibiymiş seni sevmek. Herkesin bir ruh eşi varmış bu dünyada.

Hayatımı her şekilde kutsadın ve seni hayatıma gönderdiği için Yüce’ye sonsuza dek minnettarım. Bir anda hayatıma girdin ve hiç şüphesiz daha iyi bir yer yaptın. Var olduğun için teşekkürler, aşkım leydim. Birlikte geçirdiğimiz her an, benim en değerli anımdan başka bir şey değil. Seni herşeyden fazla seviyorum.

Benim için monoton olan hayat, şimdi hayaller ve umutlarla dolu. Tüm her şey senin sayende kadınım. Gülüşün, yürüyüşün, seslenişin bile hayat şerbeti gibi, bir yudum yetiyor insana. Sarhoş oluyor mutluluktan. Bir zamanlar boş vermiş, hayatını salmış bir adam şimdi senin kıvılcımınla etrafını aydınlatan bir mum gibi.

Aşk, eylemlerle ifade edilen ve kalple hissedilen bir şeydir. Sana ne kadar sevildim bilmiyorum ama inan bana canım, sen hayatımdaki en değerli şeysin. Seni seviyorum! Beni masalların gerçek olduğuna inandırdın. Senin sayende, denememize bile gerek yok ve birlikte olduğumuz zamanlar her zaman güzeldir. Seni seviyorum tatlım.

Artık varlığım da yokluğum da seninle olacak, tıpkı dünüm ve bugünümdeki gibi. Sen kalmayı istediğin sürece hayatımın tam ortasında olacaksın sevgilim. Yıllarca kurduğum hayaller seninle can buldu, seninle güzelleşti. Hayallerimden çok daha güzel bir aşk sundun sen bana. Şimdi ise o hayallerin çok daha ötesinde bir düşüm var.

Tatlım, sen hayatımda yokken günlerimin nasıl geçtiğini hayal bile edemiyorum ve sensiz hayatımın nasıl olacağını hayal etmeye cesaret edemiyorum. Benimle kal bebeğim. Sonsuza kadar benim ol ve beni dünyanın en şanslı adamı yap. Mükemmel olmayabilirim ama kızım, umarım biliyorsundur ki senin için ölebilirim. Sen benim her şeyimsin.

Seninle içtiğimiz bir kahvenin kırk yıl hatırı varsa, kırk yılımı önüne sererim, yeter ki beni sensiz bırakma. Sen olmazsan yolumu kaybeder giderim, sen yoksan ben de biterim. En güzel cümlelerim seninle başlar benim. Ay nasıl güneşten alıyorsa parlaklığını, ben de seninle aydınlanan ay gibiyim. Seni seviyorum ömrümün en güzel mevsimi.

Düşünmekten korktum sensiz geçen bir günü. Varlığının bana neler kazandırdığını anladım sevgilim. Kıymetinin neden bu kadar çok olduğunu anladım. Şimdi tüm dualarımda adın var senin. Göz kapaklarıma kazıdığım bir resmin var. Şimdi seni sevdiği için kendini seven bir adam var karşında, aşkın ne olduğunu seninle anlayan, bir kadını gökyüzünden sayan.

İlk gördüğüm anda vuruldum kahverengi gözlerine. Sende sıcacık bir kalp olduğunu biliyordum, o zamandan beri. Artık bu dünyada sevip güvenebileceğim bir sen vardın. Uçurumun kenarındayken, her şeyden soğumuşken sen girdin hayatıma. Çiçeğe bahar, kumsala yaz, derdime şifa gibi geldin. Yanımda sen olunca hiçbir şeyden korkmadım sevgilim, ölmekten bile.

Seni sevmek sonsuza dek hayatımda yaşadığım en tatlı deneyim olacak. Ne zaman seni düşünsem, kalbim sana aşık olmaktan ölüyor. Sadece sevgiden yapılmış bahçede, bulabildiğim en güzel çiçeksin. Tutkuyla inşa edilmiş bir binada neşe kaynağım oldun. Sevgi vadisinde sen benim hayatımdın ve hayallerimden uyandığımda gerçeğim oldun. Seni seviyorum meleğim!

Bu bir rüyaysa bile, sen hayalden ibaretsen bile, gözlerimi hiç açmasam. Artık gerçekleri bir kenara koyup senin cennetinde yaşasam. Bir meleğin kanatları altında gibi, hiçbir şeyden korkmasam. Bu dünyanın tüm masumiyetini, tüm güzelliklerini kalbine sığdırdığın gibi beni de kalbine sığdırdığın için teşekkür ederim sevgilim. Tüm kalbimle sana çok aşığım.

Ben aşkın ne olduğunu seninle anladım sevgilim. İçimin buzları eridi, hiçbir şey kızdıramaz oldu beni. Eskisi gibi değilim artık. Islık çalarak yürüyorum sokaklarda, ellerim cebimde de değil hem. Ele geçirdiğin kalbim her şeyine boyun eğmeye hazır. Gözlerinin bir bakışıyla bağlanıyor elim, kolum, ayağım. Dizlerimin bağı çözülüyor sonra, koşa koşa yanına gelmeyi istiyorum. U

Keşke çocukken tanısaydım seni, küsme diye saçını çekmezdim hiç. En sevdiğim oyuncaklarımı önüne sererdim. Sonra bakkala gidip çikolatalar alırdım sana. Saklambaç oynasaydık, bir sana sobelenirdim. Kovalamaca oynarken çok hızlı koşmazdım mesela, yorulma diye yalancıktan düşerdim. Belki sana ‘pamuk şekerim’ derdim, hatta şimdi bile diyebilirim. Ne bileyim, seninle çocuklaşıyorum sevgilim.

Seni seviyorum! Hiç tanımadığım birine aşık olmayı düşünmedim. Sonra bir gün aniden seninle tanıştım ve kulağıma bir şey bunun hayatımda istediğim kızın bu olduğunu fısıldadı. O zamandan beri tek bildiğim seni sevdiğim ve sonsuza kadar seninle olmak istediğim. Sana aşık oldum ve o kadar derine düştüm ki, bu dünyadaki hiçbir şey beni buradan kaldıramaz. Cennetin yukarıda olduğunu sanıyordum ama şimdi cennetin derinlere, aşka düştüğünü biliyorum. Hayatımın son anına kadar seninle olmak istiyorum!

Kaç gün kaç ay geçti seninle. Ben mutluluktan sarhoş gibi yürüyorum, gülümsüyorum herkese. ‘Aptal aşık’ diyorlar benim için. Seni tanısalardı, kalbindeki superguzelsozler.com seni bilselerdi hak verirlerdi bu halime. Neredeyse çıkacağım sokaklara, “aşığım ben” diye bağıracağım. Güzel gözlüm, ne yaptın sen bana böyle ? Yaşamak ayrı bir güzel şimdi bana. Her güne seni görmek umuduyla başlamak güzel; bana ait olduğunu, sana ait olduğumu bilmek güzel. Bitmesini hiç istemediğim bir rüyada gibiyim. Ne olur uyandırmasa kimse…

Hayat önceden kıymetli değildi bu kadar. Yaşamanın hiçbir anlamı yoktu, önemi yoktu. Sonra sen çıktın karşıma, üstüne bir de seni kaybetme korkusu çıktı. Ben hayatımda hiçbir şeyden bu kadar korkmadım. Hiçbir düşünce bu kadar ürpertmedi içimi. Düşüncesi bile aklımı başımdan alırken, yaşanmışlığını düşünemiyorum. Varlığın sevgilim, varlığın en büyük dua sebebim. Seni düşündükçe içimin ısınması, yüzümdeki gülümseme seni ne kadar sevdiğimin en büyük kanıtı. Varlığın hiç eksik olmasın hayatımdan, ömrüm boyunca hep yanımda ol. Beraber yol alalım, sen hep yanımda dur, elimden tut, bırakma.

Sensiz hiçbir şeyden tat alamaz oldum, aldığım nefesi boğulurcasına alıyor, çırpınarak yaşıyorum. Sonra kendime “Bir insan böyle sevilir mi ? ” soruyorum. Sonra seni sevdiğimi hatırlayıp vazgeçiyorum sormaktan. Aslında fazla söze gerek de yok sevgilim, özlüyorum.

Gurbette gibi özlüyorum, memleketimi özler gibi. Şimdi seni görsem, kutupta güneş, çölde su görmüş gibi sevinirim. Öyle ki sen benim ilkbaharımsın, kara kışlardan sonra hayatımı aydınlatan umutsun. Gel de çiçeklerim açsın, kelebeklerim uçsun semada. Bu özlem bitsin, bu sevgilinin karanlığı aydınlansın bir anda, senin ışığınla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.